Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu sorusu 12 Nisan: Türkiye’de kadınların istihdama katılma oranı nedir? 12 Nisan 12:30 Hadi ipucu…

Hadi'de ipucu sorusu yayınlandı. 33 yıldan bu yana kadınların yoksullukla mücadelelerine destek veren Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile ilgili olan soruda Türkiye'nin önemli bir sorunu ipucu oldu. Türkiye'de kadınların istihdama katılma oranı ipucu olarak soruldu...

10:15 -
Hadi ipucu sorusu 12 Nisan: Türkiye’de kadınların istihdama katılma oranı nedir? 12 Nisan 12:30 Hadi ipucu…

Hadi’de günün ipucu sorusu yayınlandı ve merakla bekleyen Hadi oyuncuları günün Hadi ipucu sorusuna kavuştu. Hadi ipucu sorusunda veilen açıklama ise şu şekilde; 33 yıldan bu yana kadınların yoksullukla mücadelelerine destek veren Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlenmeleri için çalışıyor. Kadınlar, eğitim ve mesleki beceri eksikliği, çocuk bakımı gibi aile içi sorumlukları nedeniyle sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın dışına itiliyorlar. Dolayısıyla gelir dağılımındaki eşitsizlik ve yoksulluk artıyor. Peki Hadiciler Türkiye'de kadınların istihdama katılma oranını biliyor muyuz?

KADINLARIN İSTİHDAMA KATILMA ORANI KAÇ?

Hadi yarışmasının bugünkü ipucu: Türkiye'de kadınların sadece %34'ü istihdama katılmaktadır.

KEDV NEDİR?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı -KEDV-, 1986 yılında dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmek amacıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. KEDV, dar gelirli kadınların yoksullukla mücadeledeki uzmanlıklarına, ailelerini ve toplumu geliştirme güçlerine inancıyla, onlarla ilkeli bir ortaklık anlayışıyla çalışmakta, tüm projelerini onların ve çevrelerinin sinerjisiyle geliştirmekte, yerel yönetimler ve toplumdaki diğer aktörlerle işbirliği yapmaktadır.

Son güncelleme: 10:17 12.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more