Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu sorusu | Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir?

Hadi ipucu sorusu bugün cevabını bulmanın oldukça zor olabileceği teknik bir soru olarak geldi. Bu akşamki Hadi ipucu ışığın yanmasını sağlayan aygıtla alakalı. 3 Şubat Hadi ipucu sorusu; Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir?

20:15 -
Hadi ipucu sorusu | Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir?

Merakla beklenen Hadi ipucu sorusu paylaşıldı. Bu akşam 20:30’da başlayacak ve 30 bin lira ödül dağıtılacak olan Hadi ipucu sorusu; “Çocukluğumuzda bisikletlerimizi en havalı etiketler ve ışıklarla süslerdik. Bu ışıklardan bir tanesi enerji üretmek için sadece pedal çevirmeye ihtiyaç duyar, biz hızlandıkça ışık daha da parlardı. Bu akşamki ipucumuz da ışığın yanmasını sağlayan aygıtla alakalı. Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir?” şeklinde paylaşıldı. Peki Hadi ipucu sorusunun; “Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir” cevabı ne? 3 Şubat Hadi ipucu cevabı…

HADİ İPUCU SORUSU 3 ŞUBAT

Çocukluğumuzda bisikletlerimizi en havalı etiketler ve ışıklarla süslerdik. Bu ışıklardan bir tanesi enerji üretmek için sadece pedal çevirmeye ihtiyaç duyar, biz hızlandıkça ışık daha da parlardı. Bu akşamki ipucumuz da ışığın yanmasını sağlayan aygıtla alakalı. Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren alet hangisidir?

CEVAP: DİNAMO

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more