Sözcü Plus Giriş

Hak yerini buldu ve o tablo tekrar yerine asıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık makamına astığı ve YSK kararı ile mazbatası elinden alınınca odasından indirilen Atatürk tablosunun bu kez 'ikizi' tekrar yerine asıldı. İmamoğlu, tablonun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp altına, "Bu tablonun anlamı benim için hep özel olmuştu. Şimdi, yeniden olması gerektiği yerde" notunu düştü.

Sozcu.com.tr
19:21 -
Hak yerini buldu ve o tablo tekrar yerine asıldı

31 Mart seçimlerinde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde makam odasında asılı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu güzel tablosunu yeni başkanlık makamına asmıştı. Tabloda, Atatürk depremzede bir vatandaş ile ilgilenirken resmediliyordu. 6 Mayıs’ta seçimlerin iptal edilmesinin ardından İBB Başkan Vekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından Atatürk tablosu tartışmalı şekilde kaldırılmıştı.

İmamoğlu mazbatası elinden alındıktan sonra başkanlık makamında indirilen o ilk tabloyu Beylikdüzü Belediyesi’ne hediye etmişti.

İmamoğlu “Tablo kalsın. Ben oraya tekrar geri döneceğimi biliyorum. İkincisi, ben onu hediye etmekten onur duyarım da dedim. Ama ısrarla bizim arkadaşlarımıza geri verdiler” demişti.

İLGİLİ HABERSon Dakika... İBB önünden canlı yayın! Başkan İmamoğlu halka sesleniyorSon Dakika... İBB önünden canlı yayın! Başkan İmamoğlu halka sesleniyor

İmamoğlu’nun 23 Haziran’da ikinci kez açık ara farkla kazandığı seçimin ardından sosyal medyada binlerce kişi “O tablo yeniden asılacak” paylaşımında bulunmuştu. Ve hak yerini buldu, o tablo yerine asıldı.

İLGİLİ HABERSon dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı!Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı!

“ŞİMDİ YENİDEN OLMASI GEREKTİĞİ YERDE”

Başkan Ekrem İmamoğlu, İBB binası önündeki coşkulu kalabalığa seslenişten sonra makam odasına yeniden astığı Atatürk tablosunun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak altına, “Bu tablonun anlamı benim için hep özel olmuştu. Şimdi, yeniden olması gerektiği yerde.” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 12:03 01.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more