Sözcü Plus Giriş

Hakan Atilla 28 ay hapis yattı! Türkiye’ye VIP’den giriş yaptı

ABD'de 32 ay ceza aldıktan sonra 28 ay hapis yatan ve tahliye olan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İstanbul'a geldi.  Atilla Türkiye'ye VIP'den giriş yaptı. 

Güncellenme: 13:19, 24/07/2019

19 Temmuz’da tahliye edilen Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, sınır dışı işlemlerinin tamamlanmasının ardından THY’nin New York – İstanbul seferini yapan uçağına bindi. Atilla’nın içinde olduğu uçak, saat 11.30 sıralarında İstanbul’a indi. Atilla’ya Halk Bankası Genel Müdür Danışmanı Levent Nihat Güleç de eşlik etti.

ABD’deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve 32 ay hapis cezasını tamamlayan Hakan Atilla, 19 Temmuz’da tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison’a sevk edilmişti.

ALBAYRAK: HAKAN KARDEŞİMİZ ÜLKEMİZE GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Hakan Atilla’nın Türkiye’ye dönmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Albayrak, “Bugün hayırlı bir gün. Çok güzel bir gün. Hakan kardeşimiz sağ salim ülkemize geldi. Güzel bir tatil yapıp dinlenecek. ” dedi.

DHA-SOZCU.COM.TR

Yayınlanma Tarihi:12:46,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more