Sözcü Plus Giriş

Halk TV’de deprem! Uğur Dündar istifa etti

Duayen gazeteci Uğur Dündar, Türkiye'nin en çok izlenen programı Halk Arenası'nı yaptığı Halk TV’den istifa etti. Dündar Sözcü'ye yaptığı ilk değerlendirmede "Halk TV'yi bugünlere getiren ekibe çok büyük haksızlık yapıldı. Hem de bir seçim zaferinin sabahında yapıldı. Ben de bunu protesto ederek istifa ettim. Zaten Halk Tv ile maddi bir bağlantım yoktu" dedi.

Gökmen ULU
16:25 -
Halk TV’de deprem! Uğur Dündar istifa etti

Halk TV Yönetimi, yıllardır kuruluşta görev yapan Lale Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel'in işlerine son verdi. Usta gazeteci Uğur Dündar bu kararı protesto ederek Halk TV'den ayrıldığını açıkladı.

DÜNDAR İŞTEN ÇIKARMALARI PROTESTO ETTİ

Dündar, ayrılık kararını Twitter sayfasından yaptığı açıklama ile duyurdu. Dündar açıklamasında, ”Halk Televizyonu'nu bugünlere getiren ekipten Lale Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel'in işlerine son verilmiş! Bu haksızlığa karşı çıkıyor ve 6 yıldır tek kuruş almadan program yaptığım Halk TV'den ayrılıyorum” dedi. Dündar, “Halk TV'yi bugünlere getiren ekibe çok büyük haksızlık yapıldı. Hem de bir seçim zaferinin sabahında yapıldı. Ben de bunu protesto ederek istifa ettim” dedi.

PROGRAMLARI REYTİNG REKORTMENİYDİ

Usta televizyoncu ve gazeteci Uğur Dündar, reyting rekortmeni programı Halk Arenası ile Cuma akşamları ekrana çıkıyordu. Dündar, televizyondan hiçbir ücret almıyor, seyahat masraflarını kendi bütçesinden karşılıyor, kitap bağışları ile Halk TV'ye destek oluyordu.

Son güncelleme: 18:31 01.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more