Sözcü Plus Giriş

Hastanede yanlış müdahale ölümle sonuçlandı iddiası

Çanakkale'de üniversite hastanesinde omurilik ameliyatına olan 47 yaşındaki Reyhan Zeybek isimli kadın bir süre sonra fenalaşarak hayatını kaybetti. Yakınları, Zeybek’in yanlış müdahale sonucu öldüğünü savunurken, üniversite rektörlüğü konuyla alakalı inceleme başlattı.Zeybek'in yakınları ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
Güncellenme: 11:44, 07/05/2019
Hastanede yanlış müdahale ölümle sonuçlandı iddiası

İki çocuk annesi 47 yaşındaki Reyhan Zeybek, 3 Nisan’da omuriliğindeki ağrılarından ötürü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildi. Ameliyat sonrası durumu kötüleşen Zeybek, aynı gün ikinci kez ameliyata alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Zeybek daha sonra GATA’ya sevk edildi. Zeybek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Zeybek'in yakınları yetkililerin kendilerine, ilk ameliyatta hata olduğu ve bu yüzden ikinci bir ameliyat yapıldığı söylediklerini iddia etti.

Reyhan Zeybek ameliyattan kısa süre sonra hayatını kaybetti.

YANLIŞ AMELİYAT İDDİASI

Reyhan Zeybek'e yanlış müdahalenin yapıldığını savunan yeğen Ceyhun Tezar, şöyle konuştu; “İlgili doktor bize kendi ağzı ile ameliyatta bir hata yaptıklarını itiraf etti. Gerçeği GATA'da yapılan detaylı incelemede öğrendik. Burada bir ihmal ve hata mevcut. İlgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Buradaki cinayetin hesabının sorulmasını istiyoruz”şeklinde konuştu.

İNCELEME BAŞLATILDI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü, iddialarla ilgili gerekli incelemenin başlatıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi; “ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemiz Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde 03.04.2019'da Servikal Laminektomi operasyonu geçiren Reyhan Zeybek isimli hastanın tedavisi ile ilgili iddialara yönelik Üniversitemiz Rektörlüğünce gerekli inceleme başlatılmıştır. Süreç yakından ve titizlikle takip edilmektedir.”