Sözcü Plus Giriş

Hatay’da bayram namazı saat kaçta? 2019 Diyanet bayram namazı saatleri

Milyonlarca vatandaş bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyor. Bugün ilk yapılması gereken şey cemaatle birlikte bayram namazını eda etmektir. Ardından ise önce cemaatle ardından aile, eş dost ve akrabalarla bayramlaşmak gereklidir. Hatay'da yaşayan vatandaşlarımız bayram namazı saatini araştırıyor. İşte Hatay'da bayram namazı saati...

00:24 -
Hatay’da bayram namazı saat kaçta? 2019 Diyanet bayram namazı saatleri

Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Yılın en kutsal ayını geride bıraktık. Vatandaşlar bayramı ailesiyle yaşamak için yollara düştü. Bayramın en önemli ibadetlerinden biri de bayram namazıdır. Bayram namazında imama uymak esastır ve cemaatle birlikte kılınması gerekir. Peki Hatay’da bayram namazı saat kaçta?

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

HATAY’DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Hatay’da bayram namazı saati: 05:56

RAMAZAN BAYRAMINDA EDİLECEK DUA

Bizleri ve bütün kâinatı yoktan var eden; varlığından, sevgisinden ve rahmetinden haberdar eden Yüce Rabbimiz!

Rahmeti ile bütün varlığı, kâinatı kuşatan, Rahman ve Rahim olan Rabbimiz!
Yerin ve göklerin yegâne sahibi; kalplerimizin, sırlarımızın, niyet, gaye ve hedeflerimizin yegâne mâliki Yüce

Mevlâmız! Hakkıyla ifade etmekten aciz kaldığımız hamdimizi, şükrümüzü, duamızı sen kabul eyle!

Salat-ü selamımızı, tahiyyat-ü ikramımızı, her türlü ihtiramımızı Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa'ya, onun âl, ashâb ve etbaına gönderiyoruz. Kabul eyle Allah'ım!

Yâ ilahe'l-âlemîn!

Şu mübarek bayram sabahında huzuruna geldik. Sana layık bir kul olamayışımızın mahcubiyeti içinde divanına durduk. Şükrümüzü hakkıyla eda edemeyişimizin bilincindeyiz. Bizi huzurundan boş çevirme Allah'ım!

Ya Rabbi!

Kıldığımız namazlarımızı, tuttuğumuz oruçlarımızı, okuduğumuz mukabelelerimizi, indirdiğimiz hatm-i şeriflerimizi, verdiğimiz zekât ve fitrelerimizi, yaptığımız zikirleri, tesbihatı, dua ve niyazlarımızı, ibadet ve taatlerimizi, hayır ve hasenatımızı, şu Ramazan Bayramı hürmetine en güzel şekliyle kabul eyle Allah'ım!

Tüm bunlardan hâsıl olan ecir ve sevâbı;

Öncelikle Hz. Âdem'den itibaren insanlığa rehber olarak gönderilen bütün peygamberan-ı izama ve rusul-i kirama, hâssaten hayat rehberimiz Kur'an-ı bize tebliğ eden Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.s)'e, onun aline, ashabına, ezvacına, ehli beytine hediye eyledik, vâsıl eyle Allah'ım!

Kur'an'ı elden ele, dilden dile, gönülden gönüle bizlere ulaştıran huffazın, ulemanın, sulehanın, din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda canlarından geçen aziz şehitlerimizin, ahirete göç eden kahraman gazilerimiz ile bütün
ehl-i imanın aziz ruhlarına hediye eyledik haberdar eyle Allah'ım!
Bu mübarek bayram sabahında camimizde “âmin” “âmin” diye nidada bulunan bütün cemaatimizin cümle geçmişlerinin ruhlarına hediye ediyoruz, cümlesini hissedar eyle Allah'ım!

Allah'ım!

Varlık âlemine ibret nazarıyla bakabilmeyi bizlere nasip eyle! Bedenlerimizi ve kalplerimizi imansız, Kur'ansız, harap evler gibi olmaktan muhafaza eyle!
Bizlere daima iman ve istikamet üzere olmayı ihsan eyle Allah'ım! Bizlere hakkı hak bilip hakka sarılmayı, batılı da batıl bilip ondan da uzaklaşmayı; Kur'an'a, Furkan'a tabi ve hizmetkâr olmayı nasip eyle!

Kur'an-ı Kerim'i; kalplerimizin gıdası, ruhlarımızın şifası, kabirlerimizin ziyası, maddî ve manevî dertlerimizin devası eyle. Kerim Kitabımızı ve Peygamberimiz (s.a.s)'in sünnetini doğru anlayıp hakkıyla yaşamayı bizlere lütfeyle Allah'ım!
Bize bahşettiğin ömür sermayemizi rızana uygun geçirmeyi nasip eyle! Bizleri Sana layık bir kul, Habibine layık bir ümmet eyle Allah'ım!

Ya Rabbi!

Bizleri anne-babalarımıza hayırlı evlatlar eyle!

Hayatımızı paylaştığımız eşlerimize, göz bebeğimiz yavrularımıza karşı görevlerimizi hakkıyla yapabilmeyi ihsan eyle Allah'ım! Onlara sevgi, şefkat, merhamet, ülfet ve muhabbetle muamele etmeyi nasip eyle!

Ailelerimize dirlik, düzenlik ve huzur ihsan eyle!

Evlatlarımızı sana itaatkâr, vatana ve millete hayırlı eyle. Onların kalplerini iman ve Kur'an nuru ile tenvir eyle Allah'ım!

Son güncelleme: 15:56 03.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more