Sözcü Plus Giriş

Haydarpaşa ihalesini alan firma sessizliğini bozdu

Haydarpaşa Garı'na ait depo alanlarının kullanımı ihalesini alan ve tartışmaların odağı olan Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi sessizliğini bozdu. Firma, sürecin resmi olarak tamamlanmasının ardından şirket sahibi Hüseyin Avni Önder tarafından kapsamlı bir açıklama yapılacağını duyurdu.

Güncellenme: 11:47, 23/10/2019
Haydarpaşa ihalesini alan firma sessizliğini bozdu

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanlarının kullanımı için ihaleye giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nden açıklama yapıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ihale süreciyle ilgili ifadelerine değinilen açıklamada “4 Ekim tarihinde gerçekleşen kiralama ihalesi henüz resmi olarak tamamlanmış değildir. Bu süreç içerisinde İhale Komisyonu’nu etkileme üzerine yapılacak her türlü açıklama da bahse konu yönetmelik ve şartnamenin ilgili maddeleri uyarınca açıkça suçtur.

Bizler Hezarfen ailesi olarak, ihale sürecinin selameti adına, ilk günden itibaren kamuoyunda oluşturulan tüm karalama kampanyalarını ve sorumsuz açıklamaları sabır ve sükunet içinde izledik” denildi. Şirketten yapılan açıklamada sürecin resmi olarak tamamlanmasının ardından şirket sahibi Hüseyin Avni Önder’in açıklama yapacağı kaydedildi. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:11:40,