Sözcü Plus Giriş

Samsun’u karıştıran iş kurası! Tepki yağdı: Derhal düzeltin

Samsun’da ‘Toplum Yararına Programlar’ın bugün yapılacak kura çekiminin adresi kenti ayağa kaldırdı. CHP İl Başkanı Kundak, “Derhal bu saygısızlığı düzeltin” dedi.

Deniz AYHAN
08:01 -
Samsun’u karıştıran iş kurası! Tepki yağdı: Derhal düzeltin

2019 yılında ‘Toplum Yararına Program-TYP' kapsamında ülke genelinde 70 bin kişi, kamuda işe alınacak. Yılın ilk uygulamalarından biri ise bugün Samsun'da gerçekleştirilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapılan ‘Toplum Yararına Programlar'ın noter huzurundaki kura çekiminin hayvanat bahçesinde yapılacağı, cep telefonu mesajıyla vatandaşlara duyuruldu. Bugün sabah 09.00'da noter huzurunda kura çekileceği belirtildi. Vatandaşlar konuyla ilgili şaşkınlığını gizleyemezken, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak derhal bu saygısızlığın giderilmesini istedi.

Kundak'ın açıklaması şöyle:

‘SAYGISIZLIĞI KABUL ETMİYORUZ'

“AKP yönetimi halkımıza yabancılaşmış ve kibirli tutumunu her gün farklı uygulamalarla ortaya koyuyor. Halkımıza yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Söz konusu kuranın hayvanat bahçesinde yapılacağı, İŞKUR tarafından ilgililere SMS ile duyurulmuştur. Bu saygısızlığın düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise hayvanat bahçesi içerisinde tesisler bulunduğunu belirterek, “Keşke bu şekilde bir mesaj gönderilmeseydi” açıklaması yaptı

Son güncelleme: android-time 08:46 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more