Sözcü Plus Giriş

Haziran’da yapılacak İstanbul seçimi için gözler SP ve DSP’de

YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından Türkiye Komünist Partisi Haziran ayında yapılacak seçimlerden Ekrem İmamoğlu lehine çekileceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler İstanbul'da yaklaşık 50 bin oy alan DSP ve 100 bin oy alan Saadet Partisi'ne çevrildi.

Güncellenme: 09:17, 07/05/2019
Haziran’da yapılacak İstanbul seçimi için gözler SP ve DSP’de

AKP’nin olağanüstü itirazını değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 4’e karşı 7 oy ile İstanbul’da seçimleri iptal etti. Seçimleri 10 bin oyun üzerinde bir farkla kazanan Ekrem İmamoğlu’nun Haziran ayında yapılacak yeni seçimde daha farklı kazanması için seçime girecek, 150 bine yakın oy alan Demokratik Sol Parti ve Saadet Partisi’nin oylarına ihtiyacı var.

İlginizi ÇekebilirSon dakika: İstanbul seçimlerinde ilk aday çekildiSon dakika: İstanbul seçimlerinde ilk aday çekildi

TKP’nin Ekrem İmamoğlu lehine seçimlerden çekileceğini açıkladığı bilinirken gözler İstanbul’daki farkı etkileyecek bir oy potansiyeline sahip DSP ve SP’den gelecek karara çevrildi.

SP yetkilileri Sözcü’ye yaptığı açıklamada, Saadet Partisi Başkanlık Divanı’nın yarın saat 14.00’da “YSK’nın İstanbul Seçimlerinin İptali” konusunu değerlendirmek üzere toplanacağını bildirdi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da tekrarlanacak seçimlerde Saadet Partisi’nin 31 Mart’ta olduğu gibi tek başına gireceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:22:58,