Sözcü Plus Giriş

Hercai ne demek? Hercai kelimesinin anlamı ne?

Hercai dizisinin ekranlara gelmesiyle izleyiciler hercai kelimesinin anlamını merak etmeye başladı. Hercai ne demek? Hercai kelimesi ne anlama geliyor? İşte merak edilenler...

Güncellenme: 11:24, 16/03/2019
Hercai ne demek? Hercai kelimesinin anlamı ne?

Hercai adlı dizinin televizyon ekranlarında yayınlanmasıyla hercai kelimesinin anlamı merak edilmeye başlandı. Hercai kelimesi ne anlama geliyor, hercai ne demek?

HERCAİ NE DEMEK?

Hercai, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denmektedir.

HERCAİ KELİMESİNİ ANLATAN HİKAYE…

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “Kardelen” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir. İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.