Sözcü Plus Giriş

İBB Genel Sekreterliğine Yavuz Erkut resmen atandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreterliği'ne eski Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut resmen atandı. Erkut yeni sıfatıyla gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın havalimanında karşıladı.

11:37 -
İBB Genel Sekreterliğine Yavuz Erkut resmen atandı

Yavuz Erkut, 28 Haziran cuma günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başkan danışmanı olarak atamış, Mehmet Çakılcıoğlu da İBB genel sekreterliğine vekaleten getirilmişti. Güvenlik soruşturmasının tamamlanmasının ardından ardından Erkut, resmen İBB Genel Sekreteri olarak atandı.

Yavuz Erkut, İBB Genel Sekreteri olarak dün gece İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nı Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte karşıladı.

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde yapan Erkut, 1979'da çalışma hayatına TÜPRAŞ'ta başladı.
Erkut 2005-2015 arasında TÜPRAŞ Genel Müdürlüğünü yaptı.

BAŞKANIN DANIŞMANLARI

Edinilen bilgiye göre kısa bir süre İBB Genel Sekreterliğine vekaleten atanan Mehmet Çakılcıoğlu, genel sekreter yardımcısı oldu. Murat Ongun, Yiğit Duman, Ertan Yıldız, Erol Özgüner başkan danışmanı olarak atandı. Yiğit Duman insan kaynakları, Ertan Yıldız iştiraklerden, Erol Özgüner bilişimden sorumlu danışmanlar oldu. Yavuz Saltık özel kalem müdürü, Eren Sözmez 1. Hukuk Müşaviri olarak atanmıştı.

Son güncelleme: 13:27 05.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more