Sözcü Plus Giriş

İBB’de devir teslim töreni saat 18.00’de yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kentin yönetimini İBB'de düzenlenecek törenle devralacak. Saraçhane'de toplanan kalabalık İmamoğlu'nu bekliyor. İmamoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre yeni İBB Başkanı burada bir konuşma yapacak. Öte yandan dışarıda toplanan kalabalık 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları atıyor.

Özlem GÜVEMLİ
16:56 -

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde İstanbul’u kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından mazbatasını aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, saat 18.00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenecek devir teslim töreniyle mega kentin yönetimini devir alacak.

Saraçoğlu’ndaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bekleyiş sürüyor.

UYSAL’DAN MAKAMINDA KENTİN YÖNETİMİNİ TESLİM ALACAK

CHP'nin eski İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever İBB Başkanlık binasında yapılan hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Gülsever, “Mevlüt Uysal ile görüşüldü. Ekrem İmamoğlu'nun gelişine denk gelen saatte burada olacak. İmamoğlu burada önce eski ve yeni CHP'li meclis üyelerine teşekkür konuşması yapacak. Daha sonra Uysal'ı makamında ziyaret edecek ve devir-teslim gerçekleştirilecek” dedi.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi İl Meclis Üyeleri İmamoğlu’nu böyle bekledi

Son güncelleme: 10:15 07.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more