Sözcü Plus Giriş

İçimizi ısıttılar: Çocuklar üşümesin diye atkı ve bere örüyorlar

Ülke genelindeki ihtiyaç sahibi çocuklar için 21 yıldır atkı ve bere örerek çocuklara gönderen Ferda Yertut ve beraberindeki arkadaşları, Adana´da bir araya gelerek atkı, bere ve ceket örüyor…

10:55 -
İçimizi ısıttılar: Çocuklar üşümesin diye atkı ve bere örüyorlar

Mersin´de yaşayan Ferda Yertut, 21 yıl önce oğlunun fikriyle ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmak üzere atkı ve bere örmeye başladı. Yertut, daha fazla çocuğa yardım etmek için sosyal medya hesabından `İyilik Örüyorum´ adında bir kampanya başlattı.

Bir süre sonra farklı illerdeki çok sayıda kadına ulaşan Yertut, kampanyayı ülke geneline yaydı. Sosyal medyadan iletişime geçtiği kadınlarla farklı kentlerde bir araya gelen Yertut, örülen atkı ve bereleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor.

Sosyal medyadan iletişime geçen kadınlar, örülen atkı ve bereleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor. Foto: DHA

Çocukların üşümemesi için var gücüyle çalıştığını ve ülkenin dört bir yanından talep geldiğini belirten Ferda Yertut, “Üşüyen yavrularımız için atkılar, bereler örüyoruz. Elimizden gelen bu. Yapabildiğim, yetişebildiğim her şeyde varım” diye konuştu.

‘ONLAR BİZİ BULUYOR BİZ DE MUTLU OLUYORUZ’

Sosyal medyadan kendisiyle iletişime geçenlere atkı ve bere gönderdiklerini belirten Yertut, “Bir köy okulunda öğretmenlik yapan arkadaşım bana ulaştı ve 100 çocuğun atkı ve bereye ihtiyacı olduğunu söyledi. Biz de gönderdik, iki gün önce kargomuz ulaşmış. Onlar bizi buluyor ve bizde mutlu oluyoruz” dedi.

Çocukların üşümemesi için var gücüyle çalıştıklarını anlatan Ferda Yertut, ülkenin dört bir yanından talep geldiğini belirtti. Foto: DHA

SEVGİ EVLERİ’NDEKİ ÇOCUKLARA GÖNDERECEKLER

Kampanya kapsamında kadınların Adana´da buluşmasını sağlayan Esin Büyükyılmaz ise kentte daha fazla desteğe ihtiyacı olduklarını ve herkesin katılmasını istediklerini belirterek, sevgi evlerindeki çocuklara da yardım edeceklerini kaydetti.

Adana´daki programda çocuklar için atkı ve bere ören kadınlardan Gül Bayırlı da ihtiyacı olan çocukları ısıtmak istediklerini belirterek, her kadının kampanyaya katılmasını istediğini söyledi. (DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more