Sözcü Plus Giriş

İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum

Katıldığı bir radyo programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Araştırmacı gazetecilik şu an yok neredeyse. Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

16:25 -
İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Radyo D’de Adem Metan’ın sunduğu “Adem Metan Show” programında konuştu.  “Gazetecileri eleştirir misiniz? Yanlış bilgi verdiklerinde kendilerine ulaşıp düzeltme yapar mısınız” sorusuna yanıt veren Soylu, “Bazı gazeteciler var ideolojik olarak kopmuşlar doğruyu görmüyorlar. Biz ne dersek diyelim bizi yok hükmünde görüyorlar. Biz onları ikna edemeyiz. Onlarla uğraşmam ama yazdıklarını okurum nasıl psikolojide olduklarını bilmem gerek.” dedi.

ARAŞTIRMACI GAZETECİLİK NEREDEYSE YOK

Gazetecilik mesleğini en çok eleştiren siyasetçi olduğunu ifade eden Soylu, “Bir gazetecinin hata yapma lüksü yoktur. Bizim vardır ama onların yoktur. Bir gazeteci bir iki kere hata yaparsa affedilir. Basın mensupları artık çok rahatlar. Bir dönemin gazetecileri çok emek verirdi. Şimdi dönüp her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum. Şuan eleştirerek düzeltilmesi gereken onca konu var ki anlatamam. Araştırmacı gazetecilik şu an yok neredeyse. Türkiye'de birçok şey üretilir. Beni affedin ama en ağır iş adliye muhabirliği oldu.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERVe bu yılın 'utanç listesi' açıklandı! Türkiye bir basamak gerilese de durum vahim!Ve bu yılın 'utanç listesi' açıklandı! Türkiye bir basamak gerilese de durum vahim!

 

Son güncelleme: 16:26 12.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more