İETT otobüsü 5 araca çarptı: Beş kişi yaralandı

İstanbul Avcılar'da iddialara göre belediyenin yolu sulamasından kaynaklanan kazada kontrolden çıkan İETT otobüsü 5 araca çarptı. Kazada otobüs şoförü ile birlikte 5 kişi yaralandı.

Kaza, bugün saat 08.45 sıralarında Ambarlı Meydan’da meydana geldi. Hüseyin Çiçek yönetimindeki 34 VT 4250 plakalı  İETT otobüsü Cihangir’deki hareket alanından çıktıktan sonra Ambarlı Meydanı'na yaklaştı. Eğimli ve kaygan yolda otobüsün şoförü Çiçek, direksiyon hakimiyetini kaybederek, park halindeki  minibüse çarptı. Bu minibüs de çarpmanın şiddetiyle yine park halindeki  otomobile çarptı. Rampada hızla giden otobüs daha sonra park halindeki  bir başka minibüse, bu minibüs de  yine park halindeki bir  kamyonete çarptı. Toplam 5 aracın hasar gördüğü kazada araç sürücüsü Hüseyin Çiçek'in yanı sıra hafif yaralı yolcular Hülya Topcucan, Arzu Karakaş, Derya Toprak ile bir başka yolcu Avcılar’daki  Murat Kölük Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hafif yaralı otobüs şoförü Hüseyin Çiçek, DHA muhabirine, “Önümde belediyenin sulama aracı vardı. Yol rampada kayganlaştı. Direksiyon kontrolünü yitirdim” dedi. Yolcular da, belediyenin sabah erken saatlerde işe giitmek için acele ettiklerini, böyle bir ortamda yolun sulanmasının kazalara davetiye çıkardığını belirterek, uygulamaya tepki gösterdi. 

(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...