Sözcü Plus Giriş

İftara kalan süre | İftara kaç saat kaldı? İşte il il 2019 iftar vakitleri…

Ramazan ayı geldi! 2019 yılının ilk iftarı yapılacak. Bütün gün zorluklara rağmen oruç tutan müminler iftar yapmak için heyecan içerisinde bekliyor. İftara sayılı saatler kala "İftara kaç saat kaldı?" sorusunun yanıtı araştırılıyor. İşte il il 2019 iftar vakitleri...

19:27 -
İftara kalan süre | İftara kaç saat kaldı? İşte il il 2019 iftar vakitleri…

Ramazan ayı bütün coşkusu ve bereketiyle geldi. Milyonlarca Müslüman orucunu tuttu ve şimdi iftar sofraları hazırlanıyor. Vatandaşlar internetten yaşadıkları ilde iftar için kalan süreyi öğrenmek istiyor. İftar vakitleri her ilde değişiklik gösteriyor. İşte il il iftar saatleri…

DİYANET 2019 İL İL İFTAR SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE’DE EN UZUN ORUÇ SİNOP’TA 

Sinop’ta vatandaşlar, ramazan ayının ilk gününde 16 saat 10 dakika ile Türkiye’de en uzun orucu tutuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan kameri ay hesaplamalarına göre, 16 saat 10 dakika oruçlu kalınacak Sinop’ta, bazı vatandaşlar Barış Manço Parkı’nda birbirleriyle sohbet ederek iftar saatini bekliyor.

Parkta iftar saatini bekleyen Muzaffer Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oruç tutmanın kendisine huzur verdiğini dile getirdi.

En uzun süre oruç tutacak il olacaklarını basından öğrendiğini belirten Demir, “En uzun oruç günü benim için gayet iyi geçiyor. Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Hava da güzel, arkadaşlarla burada zaman geçirmeye çalışıyoruz. İnşallah ramazan boyunca böyle geçer. En uzun orucu tuttuğumuz için de ayrıca mutluluk duyduk. Allah herkesin orucu kabul etsin.” diye konuştu.

Son güncelleme: 19:39 06.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more