Sözcü Plus Giriş

İGDAŞ’tan İstanbul için çok önemli uyarı!

İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

18:12 -
İGDAŞ’tan İstanbul için çok önemli uyarı!

İGDAŞ’tan vatandaşlar için yapılan uyarıda;

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul genelinde kuvvetli lodos etkili olmaktadır. Rüzgarın Cumartesi gününe kadar etkisini daha da artırarak kuvvetli, kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

İLGİLİ HABERMeteoroloji'den yoğun yağmur uyarısı! Listede İstanbul da var...Meteoroloji'den yoğun yağmur uyarısı! Listede İstanbul da var...

Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir.

Ayrıca doğalgaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben gibi yakıcı cihazların bulunduğu mekânda yatmamaları da önem arz etmektedir. Cihazların bulunduğu mekândaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Son güncelleme: 18:13 10.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more