Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş el ele…

YSK verilerine göre İstanbul'da seçim yarışını önde tamamlayan Ekrem İmamoğlu Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaretin ardından CHP Genel Merkezi'ne gelen İmamoğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la görüştü. Ziyaretin ardından üç isim parti önünde toplanan mahşeri kalabalığa hitap etti.

Tezahüratlar eşliğinde parti genel merkezindeki seçim otobüsünün üzerine çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Mansur Yavaş’ı tebrik etmeye geldim. Sonra sayın Meral Akşener’i ziyaret edeceğim. Beni hiç yalnız bırakmayan her zaman istişareyi ve desteğini esirgemeyen bence bu başarıda en büyük payın sahibi olan sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Hepinizin yol arkadaşlığına talibim” dedi.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK

“BU GÜVENİ TÜM TÜRKİYE’YE TAŞIYACAĞIZ”

İmamoğlu’nun arkasından mikrofona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu da konuşmasında şunları söyledi; “Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bir yola çıktık ve bir mücadele verdik. Kavgasız, gerilimsiz bir mücadele verdik. Bizim mücadelemiz bir demokrasi mücadelesiydi. Belediye başkan adaylarımız birleştirici bir dille tüm kesimleri kucakladı. Ekrem İmamoğlu ‘Seçilirsem 16 milyon kişinin oyunu almış gibi yöneteceğim’ dedi. Ankara’da Mansur Yavaş ‘6 milyonun oyunu almış gibi’ yönetmeye söz verdi. Göreceksiniz her evde huzur olacak. Hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek. Verdiğimiz bütün sözleri tutacağız ve bu güveni tüm Türkiye’ye taşıyacağız.”

İmamoğlu ve Yavaş CHP Genel Merkezi'nde İlginizi Çekebilir İmamoğlu ve Yavaş CHP Genel Merkezi'nde