Sözcü Plus Giriş

İmamoğlu: Yenikapı’da sergilenen araçların tümü iade edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde yaptığı açıklamada AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı'na toplayacaklarını söylemiş, seçimi kazandıktan sonrada bu sözünü yerine getirmişti. Katıldığı televizyon programında sergilenen araçların akıbetini açıklayan İmamoğlu, "Meydanda görülen araçlar tümüyle iade edilmiştir" ifadelerini kullandı.

23:09 -

İBB Başkanı İmamoğlu, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğündeki programda Veyis Ateş, Deniz Zeyrek ve Nevzat Çiçek’in sorularını yanıtladı.

İLGİLİ HABERYenikapı İsraf Sergisi sona erdi... Araçlar alandan çekildiYenikapı İsraf Sergisi sona erdi... Araçlar alandan çekildi

Programda Yenikapı’da sergilenen İBB araçlarına değinen İmamoğlu, “Araç tasaruffunda yıllık 60 milyon tasarrufumuz var. Bunun 50 milyonu İBB’de yaptığımız işlemden dolayı. 5 yılda 300 milyon demek oluyor. Bu da 123 kreş demek oluyor. Yenikapı meselesine gelince ben bunu meydanlarda telaffuz ettim. Bunları orada sergiledik ve tümüyle bunları iade ettik. Meydanda görülen araçlar tümüyle iade edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 23:24 23.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more