Sözcü Plus Giriş

İmamoğlu’ndan ‘Mazbata’ açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'dan sonra ilk kez kamera karşısına çıktı. İmamoğlu, "Mazbatayı muhtemelen yarın alacağız" dedi.

Fatma VURGUN
15:11 -

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim sonuçlarının ardından Beylikdüzü’nde zafer konuşmasını yapmış ve bir gün boyunca kameralar karşısına çıkmamıştı. Bugün, Maslak’ta bulunan ofisi çıkışında kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“UZUN BİR KAHVALTI YAPTIK”

Bir gün boyunca kameralar karşısına çıkmaması sorulan İmamoğlu, pazar gecesi eve geçtiğinde iki oğluyla uzunca sarıldığını ancak kızının uyuduğunu söyledi. İmamoğlu, “Ailemle sabah uzun bir kahvaltı yaptık. Vaktimi evde geçirdim.” diye konuştu.

“MAZBATAYI MUHTEMELEN YARIN ALACAĞIZ”

Mazbatayı ne zaman alacağı da sorulan İmamoğlu, “Muhtemelen yarın alacağız. Şuana kadar bize iletilen bir itiraz, negatif bir şey yok. Sabırsızlıkla görevimizin başına geçmeyi bekliyoruz. 16 milyon insanı ayırmayacağız” ifadelerini kullandı.

İBB ÖNÜNDE MAZBATA BEKLEYEN VATANDAŞLAR VAR

İmamoğlu’nun ‘mazbatayı muhtemelen yarın alacağız’ açıklamasına rağmen bazı vatandaşlar İBB’nin Saraçhane’deki binasının önünde İmamoğlu’un mazbatasını alıp gelmesini bekliyor. Mazbatanın ne zaman verileceğinin bilinmemesine rağmen vatandaşlar beklemekte ısrarcı.

Saraçhane’deki İBB binası önünde İmamoğlu’nun gelişini bekleyen vatandaşlar. Foto: Özlem Güvemli

 

Son güncelleme: 17:09 25.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more