İngiltere’de yaşayan FETÖ şüphelisi İstanbul’da sahte pasaportla yakalandı

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan ve İngiltere'de yaşayan, başkasının adına düzenlenmiş İngiliz pasaportuyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalananı'nda yakalanan zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve İngiltere’de yaşayan O.Ö’nün (40) Türkiye’ye geleceği bilgisi üzerine emniyet mensupları çalışma başlattı.

FETÖ'nün İstanbul Jandarma Komutanlığı'ndaki darbe girişimi davasında karar! İlginizi Çekebilir FETÖ'nün İstanbul Jandarma Komutanlığı'ndaki darbe girişimi davasında karar!

HAVALİMANINDA YAKALANDI

O.Ö, sahte pasaportla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan giriş yaptığı sırada yakalandı.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüpheli, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

37 ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİNİN İSMİNİ VERDİ

O.Ö’nün, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için verdiği ifadesinde, terör örgütünün İngiltere başta olmak üzere Kanada, Belçika ve Etiyopya gibi ülkelerdeki “sözde” 37 üst düzey yöneticisinin ismini verdiği öğrenildi.

FETÖ firarisi eski emniyet müdürü yakalandı İlginizi Çekebilir FETÖ firarisi eski emniyet müdürü yakalandı

“GÜLEN BANA İÇ ÇAMAŞIRINI HEDİYE ETTİ”

Zanlının 2006’dan 2016’ya kadar İngiltere’de örgütün mütevelli heyetinde görev aldığını beyan ederek, “Bu süreçte çok kez yapı ile ülke dışına gezilere katıldım. Bu gezilerden birinde de başka örgüt mensupları ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in yanına gittim. Burada Fetullah Gülen bana takke, tesbih ve kullandığı iç çamaşırını hediye etti” şeklinde ifade verdiği belirtildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı O.Ö, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...