Sözcü Plus Giriş

Işılay Saygın’ın sağlık durumu nasıl? Doktoru açıkladı…

Türk siyasetinin önemli isimlerinden eski bakanlardan Işılay Saygın'ın (72), nefes darlığı nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde doktoru tarafından açıklama yapıldı. Yoğun Bakım servisinde tedavisine devam edilen Saygın ile ilgili sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, rahatsızlığının ciddi, durumunun ise stabil olduğu belirtildi

20:56 -
Işılay Saygın’ın sağlık durumu nasıl? Doktoru açıkladı…

Geçmişte Turizm Bakanlığı, Çevre Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunan, 5 dönem İzmir milletvekilliği yapan Işılay Saygın, nefes darlığı yaşadığı için geçen 28 Haziran’da Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

İLGİLİ HABEREski bakan Işılay Saygın, hastaneye kaldırıldıEski bakan Işılay Saygın, hastaneye kaldırıldı

Bir süre sonra da yoğun bakım servisine alınan ve tedavisi Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç gözetiminde süren Işılay Saygın’ın sağlık durumuyla ilgili doktoru tarafından sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Sayın Işılay Saygın, 2012 yılında İPF-akciğer fibrozisi (akciğer sertleşmesi) tanısı alarak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları kliniğinde Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç sorumluluğunda interstisyel akciğer hastalığı ünitesi tarafından düzenli olarak izlenmiştir. Bu süre içinde kendisine güncel tüm tedaviler uygulanmıştır. Akciğer rehabilitasyonu ve hastalığın ilerleyen dönemlerinde de evde oksijen tedavisi gibi destek tedaviler eklenmiştir. Ancak, beklendiği üzere hastalığın doğası gereği fibrozisin kötüleşmesine bağlı olarak solunum yetmezliği derinleşmiştir. Sayın Işılay Saygın, son olarak 28 Haziran 2019 günü IPF alevlenmesi nedeniyle kliniğimize yatırılmış, tıbbi tedaviler yanı sıra ilerleyen günlerde daha yüksek solunum desteği gerektiği için yoğun bakım ünitesine alınarak mekanik solunum destek cihazına bağlanmıştır. Cihaza uyumu artırmak için uyutularak tedavisi devam etmektedir. Hayati bulguları şu an itibari ile stabildir, ancak hastalık alevlenmesi ciddi bir durumdur. Kendisine acil şifalar diliyoruz” denildi.

Son güncelleme: 21:10 06.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more