Sözcü Plus Giriş

Sosyal Çalışma Programı sonuçları: İŞKUR SÇP ile ne kadar maaş verilecek?

Sosyal Çalışma Programı sonuçları belli olmasının ardından öğrenciler SÇP hakkında detayları araştırmaya başladı. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen projede katılan öğrencilere çalışma karşılığında günlük 67,36 lira maaş verilecek. Sosyal Çalışma Programları Temmuz ayında başlayacak. İşte İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar...

17:48 -
Sosyal Çalışma Programı sonuçları: İŞKUR SÇP ile ne kadar maaş verilecek?

İŞKUR’dan üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren bir program ‘Sosyal Çalışma Programı’ duyurulmuştu. Başvurularını tamamlayan öğrencilerin heyecanla beklediği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı. İŞKUR Sosyal Çalışma Programı yaz tatilinde çalışmak ve eğitim hayatı için para kazanmak isteyen öğrencilere iş fırsatı sunuyor. İşte Sosyal Çalışma Programı kura sonuçları sorgulama ekranı…

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI SONUÇLARI

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NEDİR?

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir:
• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sosyal Çalışma Programları Temmuz ayında başlayacak.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NE KADAR SÜRECEK?

Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.

KAÇ TL VERİLECEK?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden kabul edileceğini duyuran Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

ÖĞRENCİLER HANGİ İŞLERİ YAPACAK?

Sosyal Çalışma Programlarıyla; doğanın ve kültürel mirasın korunmasından restorasyon çalışmalarına, kütüphanelerin bakımından kamuda sunulan sosyal hizmetlerin geliştirilmesine, tarımdan spor aktivitelerine kadar pek çok alanda gençlerin enerji ve yeteneklerinden istifade edilecek. Öğrenciliklerinin bitiminde gençlerin iş hayatına atılırken; takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme ve problem çözme gibi sosyal becerilerini geliştirebilecekler.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NASIL OLACAK?

SÇP’lerin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle düzenleneceğini aktaran Bakan Selçuk, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldığını belirtti.

 

Son güncelleme: 08:22 06.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more