Sözcü Plus Giriş

TIKLA ÖĞREN! İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıklandı! İşte İŞKUR SÇP sonuç ekranı…

İŞKUR'dan üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren bir program 'Sosyal Çalışma Programı' duyurulmuştu. Başvurularını tamamlayan öğrencilerin heyecanla beklediği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı. İŞKUR Sosyal Çalışma Programı yaz tatilinde çalışmak ve eğitim hayatı için para kazanmak isteyen öğrencilere iş fırsatı sunuyor. İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı. İşte kura sonuçları sorgulama ekranı...

00:18 -
TIKLA ÖĞREN! İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıklandı! İşte İŞKUR SÇP sonuç ekranı…

Üniversite öğrencileri İŞKUR aracılığıyla yaz tatilinde çalışmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları alınmıştı. Sonuçlar ise kurayla belirlendi. Aşağıda yer alan linkten İŞKUR adresine gidebilir ve kura sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI SONUÇLARI

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI İLE KAÇ TL VERİLECEK?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden kabul edileceğini duyuran Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

SÇP NE KADAR SÜRECEK?

Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NEDİR? 

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir:
• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

NEREDE UYGULANIR?

Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır.

İŞLER NEREDEN İNCELENECEK?

Program kapsamında yapılacak işler, programlar yayınlandığında program sorgulama sayfasında her bir program numarasının üzerine tıklanarak incelenebilecektir. Yapılacak işlerin incelenerek en doğru programa/programlara başvurulması önem arz etmektedir. Örneğin;

“İlköğretim öğrencilerine İngilizce eğitimi verilmesi” gibi bir işin bulunduğu programa belli bir seviyede İngilizce bilenlerin başvuru yapması beklenmektedir.
“Tehlike altındaki endemik bitki türlerinin araştırılması” gibi bir işin bulunduğu programa doğa şartlarında güneş, toz veya polen gibi etmenlere alerjisi olan kişilerin başvurmaması beklenmektedir.

Program sorgulama sayfası linki yakın tarihte bu sayfaya eklenecek olup belli aralıklarda takip edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Son güncelleme: 10:38 05.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more