Ispanak zehirlenmesi İstanbul’dan Tekirdağ’a sıçradı

İstanbul'da 44 kişinin ıspanak yedikten sonra hastanelik olmasının yankıları sürürken bir zehirlenme vakası daha Tekirdağ'da yaşandı. 

Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 36 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

GEÇİCİ HAFIZA KAYBI YAŞADI

Ardından da Süleymanpaşa ilçesinde 2 kişi aynı şikayetlerle Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlardan birinin Süleymanpaşa Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar olduğu öğrenildi. Kafadar’ın geçici hafıza kaybı yaşadığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama açıklama yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Cengiz Becerir, ıspanak yedikten sonra rahatsızlanan 38 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü bildirdi. (DHA)

Son dakika... Marmara'daki ıspanak vakalarının sırrı çözülüyor İlginizi Çekebilir Son dakika... Marmara'daki ıspanak vakalarının sırrı çözülüyor Ispanak zehirler mi? İlginizi Çekebilir Ispanak zehirler mi?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...