Sözcü Plus Giriş

İstanbul Emniyeti, minik kahramanların hayalini gerçekleştirdi

İstanbul’da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremde engelli arkadaşlarını sınıfta bırakmayan minik kahramanlardan Alya’nın en büyük hayalini İstanbul Emniyeti gerçeğe dönüştürdü. Üç minik kahraman Beşiktaş maçına götürüldü.

Habip ATAM
16:47 -
İstanbul Emniyeti, minik kahramanların hayalini gerçekleştirdi

Silivri merkezli olarak 26 Eylül'de meydana gelen depremde İstanbul'da büyük panik yaşandı. Deprem nedeniyle okullar boşaltıldı. Sultangazi'deki Yunus Emre İlkokulu'nda güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerdeki 3 çocuk adeta insanlık ders verdi. Herkes okulu boşaltırken, 3'üncü sınıf öğrencileri Berat Yalçın (8) ve Alya Revna Çelik (8), aynı sınıfta eğitim gören engelli arkadaşları Ecrin Başkaya'yı geride bırakmadı. Arkadaşlarının koluna giren minik kahramanlar, Ecrin Başkaya'yla birlikte dışarıya çıktı.

VODAFONE'DA AĞIRLANDILAR

Minik kahramanların bu görüntüleri medyada geniş yer buldu. Gazetecilerin röportaj yaptığı 3 çocuk yaşadıklarını anlattı. Alya Revna Çelik, bir soru üzerine en büyük hayalinin Beşiktaş stadında maç izlemek olduğunu söyledi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Çelik'in hayalini duyunca gerçekleştirilmesi için talimat verdi. Ecrin Başkaya, Berat Yalçın ve Alya Revna Çelik Vodafone Arena'da misafir edildi. Öğretmenleriyle birlikte stada giden minik misafirlerin, Beşiktaş – Alanya maçı öncesindeki keyifli anları kameralara da yansıdı.

 

Son güncelleme: 17:57 06.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more