Sözcü Plus Giriş

İstanbul Havalimanı’nda güvenlik işçisi intihar etti

İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan ve dün işten ayrılan İbrahim Laik, “Dış Hatlar” terminali üçüncü kattan atlayarak intihar etti. Hastanede hayatını kaybeden Laik, ölmeden önce sosyal medya hesabında, etnik kimliğinden ötürü dışlandığını belirtti. Polisin yaptığı soruşturmada; Laik’in aynı iş yerinde çalıştığı bir kıza aşık olduğu, ikilinin evlenmesine ailelerin razı olmadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

Habip ATAM
12:02 -
İstanbul Havalimanı’nda güvenlik işçisi intihar etti

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İstanbul Havalimanı'nda dün işten ayrılan ve kartını teslim eden İbrahim Laik, bir süre arkadaşlarıyla sohbet etti.

Daha sonra ise havalimanında tek başına dolaşan Laik, gecenin ilerleyen saatlerinde, dış hatlar geliş terminalinin 3'üncü katından kendisini boşluğa bıraktı. Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan genç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“HEP DIŞLANDIK…”

İntihar etmeden önce sosyal medyada, etnik kimliğinden ötürü sürekli dışlandığını yazan İbrahim Laik'in paylaşımı Twitter'da gündem oldu. Gözyaşları içerisindeki fotoğrafına eklediği paylaşımında “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık, belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene… Hakkınızı helal edin” diye yazan İbrahim Laik'in ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

REDDEDİLİNCE CANINA KIYMIŞ!

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmada, Laik'in aynı işyerinde çalıştığı bir kıza aşık olduğu belirtildi. İkilinin evlenmesine ailelerin razı olmadığı öne sürüldü. İbrahim Laik'in intihardan saatler önce kız arkadaşına evlenme teklif ettiği ancak olumsuz sonuç aldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine kimlik kartını teslim ederek işten ayrılan Laik'in bir süredir bunalımda olduğu da iddia edildi.Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Son güncelleme: 16:42 18.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more