Sözcü Plus Giriş

İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi? 8 Ocak’ta İstanbul ve Ankara için valilik açıklaması var mı?

Kar yağışı Türkiye'yi etkilerken özellikle nüfus yoğunluğu yaşayan büyük iller okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. İstanbul ve Ankara için kar yoğun bir trafik anlamına da geliyor. İstanbul ve Ankara için kar tatili açıklaması var mı? 8 Ocak günü için İstanbul ve Ankara'da kar tatili ilan edildi mi? İşte detayları...

09:40 -
İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi? 8 Ocak’ta İstanbul ve Ankara için valilik açıklaması var mı?

İstanbul ve Ankara’da kar yağışı sebebiyle okullar tatil oldu mu? İki şehirde de kar yüksek kesimleri etkilerken merkezlerde kar yoğunluğu gözlenmedi. Ana caddelerde ulaşım güçlüğü yaşanmazken valiliklerden kar tatili açıklaması yapılmadı. Aksi yönde bir açıklama gelmezse Ankara’da ve İstanbul’da bugün eğitime devam edilecek.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Gece saatlerinde etkisini artıran kar İstanbul’da özellikle ara sokakların beyaz örtüye bürünmesine neden oldu. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 5 santimi aşarken, ana caddelerde ise ulaşım sıkıntısı gözlenmedi ancak buzlanma bazı noktalarda etkili oluyor. Öğrenciler ve veliler İstanbul’da okullar tatil mi sorusuna cevap arıyor. İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürürken, durumu fırsat bilen vatandaşlar eğlendi. Bazı vatandaşlar gece saatlerine rağmen parklarda ve sokaklarda kar topu oynadı, naylon poşetlerle kaydı. İstanbulluların merak ettiği kar tatili konusunda henüz bir cevap gelmedi. İstanbul'da okullar tatil mi sorusu cevap bulmadı ancak İstanbul Valiliği'nden açıklama geldiği anda haberimizde olacak.

ANKARA’DA KAR TATİLİ İLAN EDİLECEK Mİ?

Ankara’da okullar tatil mi sorusu bu sabah Ankaralıların merak ettiği soruların arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ankara’da kar yağışı bazı noktalarda ciddi şekilde kendini gösterdi ve başkent beyaza büründü. Ulaşım konusunda bir sıkıntı gözlenmedi. Ankara'da kar etkisini gösterse de valilikten kar tatiline dair bir açıklama gelmedi. Ankara'da okullar bugün eğitime devam edecek.

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da kar yağışının bugün de sürmesi bekleniyor. Kar yağışı bugün İstanbul'da öğleden sonra etkisini kaybedecek.

istanbul-hava-durumu

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara'da bu sabah kar bir süre daha etkisini gösterip yarından itibaren şehri terk edecek.

ankara-kar
İLGİLİ HABERHava durumu hızla değişecek! Meteoroloji uyardı...Hava durumu hızla değişecek! Meteoroloji uyardı...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more