Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da 5 ilçede 6 okul daha boşaltıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, deprem sonrası 5 ilçede bulunan 6 okul binasının detaylı inceleme ve tetkikler yapılması için boşaltılacağını açıkladı. Okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin, geçici olarak çevre okullara yönlendirildiği bildirildi. Boşaltılan okullar arasında sozcu.com.tr'nin dün gündeme getirdiği Küçükçekmece’deki Gültepe İlkokulu da bulunuyor. Dün 'hasar yok derse gelin' çağrısı yapılan okulun bugün boşaltılması ise dikkat çekti.

15:23 -
İstanbul’da 5 ilçede 6 okul daha boşaltıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’den yapılan duyuruda, “İlimizde 26 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen Silivri Merkezli 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; Ekli listede isimleri belirtilen okul binalarının daha detaylı incelenmesi ve ileri tetkikler yapılması gerekli görülmüştür. Bu kapsamdaki okullarımızın 09.10.2019 tarihinden itibaren listede karşılarında gösterilen okullarda eğitim öğretime devam etmelerine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Müdürlüğün sitesinde taşınacak okullarla bu okullarda eğitim gören öğrencilere ev sahipliği yapacak okulların listesi de yayınlandı.

DÜN ‘DERSE GELİN’ ÇAĞRISI YAPILAN OKUL BUGÜN BOŞALTILDI

Boşaltılan okullar arasında sozcu.com.tr’nin dün gündeme getirdiği Küçükçekmece'deki Gültepe İlkokulu da bulunuyor. Depremin ardından hasar gören Gültepe İlkokulu’dan eğitime 2 gün ara verililmiş daha sonra velilere eğitimin 7 Ekim pazartesi günü başlanacağı mesajla bildirilmişti.

Herhangi bir sorunun olmadığı belirtilen okula çocuklarıyla okula giden veliler çatlamış kolonları ve duvarları görünce şaşkına dönmüş ve Okul yönetimine ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne sert tepki gösteren aileler çocuklarını okula göndermeme kararı almıştı.

İLGİLİ HABERBu okula öğrencileri çağırdılar veliler isyan etti!Bu okula öğrencileri çağırdılar veliler isyan etti! İLGİLİ HABER'Bu okula çocuklarımızı göndermek istemiyoruz''Bu okula çocuklarımızı göndermek istemiyoruz'
Son güncelleme: 16:51 08.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more