Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da iki polisin ‘cihat’ yürüyüşünü polis engelledi

İstanbul Avcılar’da 22 Mart’ta ellerinde siyah ve yeşil renkli üzerinde Arapça yazılar bulunan bayraklarla yürüyüş yapmak isteyin gruba polis izin vermedi. Yapılan kimlik kontrolünde grupta bulunan iki kişinin polis olduğu tespit edildi. İzinsiz yürüyüş yapan kişiler ifadesi aldıktan sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili incelemenin devam ettiği öğrenildi.

Can ÖZÇELİK
09:41 -
İstanbul’da iki polisin ‘cihat’ yürüyüşünü polis engelledi

İstanbul Avcılar'da 22 Mart'ta Küçükçekmece'den Avcılar'a doğru yürüyüş yapan kişiler olduğu yönündeki ihbar üzerine polis olay yerine gitti. Ellerinde siyah renkli ve üzerinde Arapça “La ilahe illallah” yazan bayraklar olan kişilerle karşılaşan polis, yürüyüş yapan grubu durdurdu. İzinsiz yürüyüş yapan 12 kişi “Gösteri ve yürüyüş Kanununa muhalefetten” gözaltına alındı. İfadeleri alınan kişiler daha sonra serbest bırakıldı. Haklarında işlem yapılan kişilerden ikisinin de polis olduğu ortaya çıktı.

“KALBİMİZE MANEVİYAT GELDİ”

Kendini grup sözcüsü olarak tanıtan şüpheli K.H., Hazreti Kab Mescidinde namaz kıldıktan sonra kalplerine maneviyat geldiğini ve Çanakkale Şehitliği'ne gittiklerini öne sürdü. Biraz daha yürüdükten sonra otobüse bineceklerini iddia eden Kadir H., “Bir tarikat, cemaat ve sivil toplum kuruluşuna üye değiliz. Birbirimizi camiden tanıyoruz” dedi.

“GRUP İÇİNDEKİ POLİSLERİN NEDEN ORADA OLDUĞU ANLAŞILAMADI”

Grup hakkında işlem yapan polisler ifadelerini almak için karakola götürdü. Burada kimlik tespiti yapan polisler grup içerisinde yer alan iki kişinin polis memuru olduğunu öğrendi. Hala görevde olan polis memurları Ö.D ve A.F'nin yürüyüşe neden katıldıkları ise tespit edilemedi. Olayla ilgili incelemenin devam ettiği öğrenildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more