Sözcü Plus Giriş

Kartal’da istinat duvarı çöktü, iki bina boşaltıldı

İstanbul Kartal Yakacık’ta bir sitenin otoparkında istinat duvarı çöktü. Otoparktaki üç araç oluşan çukura düşerken, çöken duvar yan tarafta bulunan binaya çarparak hasar verdi. İstinat duvarının kalan kısmında çökme tehlikesinin devam etmesi nedeniyle iki binanın geçici olarak boşaltılmasına karar verildi.

11:34 -

Kartal Yakacık Uğur Mumcu Mahallesinde saat 10.45 sıralarında yoğun yağış nedeniyle bir sitenin otoparkında istinat duvarı çöktü.

Çökme nedeniyle oluşan çukurun içine 3 araç düşerek mahsur kaldı. Ayrıca istinat duvarı çöktüğü sırada yan tarafta bulunan binaya çarparak hasara neden oldu.

FOTO: İHA

Olayda şans eseri can kaybı ya da yaralanma olmadığı öğrenildi. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgede şerit çekilerek güvenlik önlemleri alınırken, itfaiyenin olay yerinde çalışması sürüyor.

Evin içinden çekilen görüntüler faciadan dönüldüğünü gözler önüne serdi. FOTO: DHA

Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, otoparkta bulunan diğer araçları kaldırdı.

Çökme sonucu oluşan çukura düşen araçlar kurtarıldı. Foto: AA

İstinat duvarının kalan kısmında çökme tehlikesinin devam etmesi nedeniyle iki binanın geçici olarak boşaltılmasına karar verildi. Apartman sakinleri de bu karar üzerine binayı boşalttı.

Çökme tehlikesi nedeniyle çevreded bulunan iki bina geçici olarak boşaltıdı. Foto: İHA

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  “Şu an gözle görülür bir sıkıntı yok. Ama yarım saat, bir saat aralıklarla hem incelemeler yapılacak, hem kayma gerçekleşiyor mu? Gerçekleşmiyor mu ? bunu inceleyeceğiz. Bu ana kadar belki birkaç gün buradaki komşularımızı misafir edeceğiz.” dedi. (Ajanslar)

 

Son güncelleme: 13:53 31.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more