Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da kar! Anadolu yakasında da başladı

İstanbul'da Silivri ve Çatalca'da kar yağışı etkili oluyor. Bazı noktalarda beyaz örtü oluşurken, merkezde karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Öte yandan Anadolu yakasında da Maltepe'nin yüksek kesimlerinde sulu kar yağışı etkili oldu.

18:40 -

Çatalca’da akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Binkılıç Mahallesi’nde beyaz örtü yerleri kapladı.

Çatalca merkezde ise karla karışık yağmur yerini akşam saatlerinde kar yağışına bıraktı.

Çatalca’da kar yağışı etkili olmaya başladı. DHA

SİLİVRİ’DE DE YAĞDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul'da etkisini gösteren yağmur, bazı noktalarda zaman zaman kar yağışına dönüştü. Kentin yüksek kesimlerinde ve Silivri'nin bazı mahallerinde kar yağışı etkisini gösterdi.

Başlayan kar yağışı Silivri'nin Kadıköy Mahallesindeki vatandaşlarda sevince neden oldu. Kadıköy Mahalle Muhtarı Mehmet Yeniçiftlik, kendisini kaydeden cep telefonuna, “Bugün Kadıköy Mahallesi'nde karla buluştuk, geçen sene hiç kar yağmadı, bu sene karla buluştuk, mikroplar ölür. Bu karın gelmesi çiftçilerimize de iyi olur” diyerek mutlu olduğunu söyledi.

İstanbul’daki kar uyarısı sonrası kar küreme araçları hazırda bekliyor. İHA

KAR KÜREME ARAÇLARI YOLLARDA

Meteorolojiden yapılan son uyarıların ardından kentin yüksek kesimlerde sulu kar yağışı devam ederken kar küreme ve tuzlama araçlarının yola çıktığı görüldü.

Son uyarıların ardından sabahın erken saatlerinden itibaren il genelinde yüksek kesimlerde kar ve sulu kar yağışı kendisini gösterdi. Büyükçekmece'de yüksek kesimlerde de sulu kar yağışı görüldü.

Öte yandan belediyelere ait kar küreme araçları da yollara çıktı. Yol kenarlarında hazır bekleyen araçların tuz yüklü olduğu öğrenildi.

MALTEPE’DE SULU KAR ETKİLİ OLUYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da etkisini gösteren yağmur, bazı noktalarda zaman zaman sulu kar yağışına dönüştü. Maltepe’nin yüksek kesimlerinde sulu kar yağışının ardından bazı evlerin çatılarının ve arabaların üstünün karla kaplandığı görüldü.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ TEYAKKUZDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlemlerini aldı.

“İNŞALLAH YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ”

Vatandaşlardan Eyüp Berk, yağışla ilgili şunları söyledi:

* Akşam saat 19.00 gibi karı bekledik.

* Yağan karın tadını çıkmaya çalışıyoruz. Hatta bekliyoruz buraya daha yoğun bir şekilde kar yağmasını burası tepe olduğu için arkamız da bile ormanımız var oyun oynamak için arkadaşlarımı çağırdım onu bekliyorum.

* Allah’ın izniyle bu yeni yıla karla gireceğiz.

* Herkesin dışarıya çıkması ve karın tadını çıkarsın. (DHA-İHA)

İLGİLİ HABERYağmur altında soğukta dilenen çocuklar yürekleri burktuYağmur altında soğukta dilenen çocuklar yürekleri burktu
Son güncelleme: 00:59 29.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more