Sözcü Plus Giriş

Gözler İstanbul Valiliği’nde… 8 Ocak İstanbul’da okullar tatil mi? İstanbul beyaz bir şehre uyandı!

Gece saatlerinde etkisini artıran kar İstanbul'da özellikle ara sokakların beyaz örtüye bürünmesine neden oldu. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 5 santimi aşarken, ana caddelerde ise ulaşım sıkıntısı gözlenmedi ancak buzlanma bazı noktalarda etkili oluyor. Öğrenciler ve veliler İstanbul'da okullar tatil mi sorusuna cevap arıyor. İstanbul’da kar yağışı etkisini sürdürürken, durumu fırsat bilen vatandaşlar eğlendi. Bazı vatandaşlar gece saatlerine rağmen parklarda ve sokaklarda kar topu oynadı, naylon poşetlerle kaydı. Doyasıya eğlenen öğrenciler okulların tatil olmasını istedi. İstanbul Valiliği bir açıklama yaptı mı, okullar tatil oldu mu?

07:25 -
Gözler İstanbul Valiliği’nde… 8 Ocak İstanbul’da okullar tatil mi? İstanbul beyaz bir şehre uyandı!

İstanbul’da beklenen kar yağışı etkisini gösterdi ve gece saatlerinde bazı noktalar beyaza büründü. Sabaha kadar yer yer devam eden kar yağışıyla beraber okullar tatil mi sorusunun cevabı önem kazandı.  İstanbul'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, çocuklar ve gençler karın keyfini çıkarmaya çalıştı. Gece saatlerine rağmen bazı vatandaşlar sokaklarda kayarken, bazı vatandaşlar parklarda kar topu oynadı. İstanbulluların merak ettiği kar tatili konusunda henüz bir cevap gelmedi. İstanbul’da okullar tatil mi sorusu cevap bulmadı ancak İstanbul Valiliği’nden açıklama geldiği anda haberimizde olacak.

İSTANBUL’DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul’da kar yağışının bugün de sürmesi bekleniyor. Kar yağışı bugün İstanbul’da öğleden sonra etkisini kaybedecek.

istanbul-hava-durumu

KAR KÜREME ARAÇLARI NÖBETTE

Gün içerisinde kentin bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini sürdürürken, buzlanan yollarda ise sürücülere zor anlar yaşattı. Rampalarda buzlanma nedeniyle çıkamayan araçlar geri dönmek zorunda kaldı. Bazı yollarda ise buzlanma nedeniyle kazalar meydana geldi, kazalarda can kaybı ve yaralanma olmazken, araçlarda maddi hasarlar meydana geldi.
Öte yandan yol kenarından İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kar küreme araçlar bekletilirken, ekipler kaldırımlarda tuzlama ve küreme çalışması yapıyor.
Kar yağışı nedeniyle eğlendiğini belirten Seda Aktuğlu, “Çok eğlenceliydi, uzun zamandır bekliyorduk. Sonunda geldi, biz de çocuklar gibi eğlendik. Hemen ilk fırsatta kaydık” dedi.

İSTANBUL BEYAZA BÜRÜNDÜ

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul'da başlayan kar yağışı zaman zaman Taksim'de de etkili oldu.

Kar yağışını gören çocuklar kendilerini sokağa atarak karın tadını çıkardılar.

Kar yağışını gören çocuklar kendilerini sokağa atarak karın tadını çıkardılar.

Taksim'e gelen turistler ve vatandaşlar kar yağışı altında zor anlar yaşadı.

ekran-alint
FOTOĞRAFLAR: İHA

FOTOĞRAFLAR: İHA

İSTANBUL'DA BUGÜN OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Binlerce öğrenci olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün okulların tatil edilip edilmeyeceğini araştırıyor.

ÜSKÜDAR

ÜSKÜDAR

İstanbul Valiliğinden konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı ancak yapıldığı takdirde haberimizde olacak.

Son güncelleme: android-time 08:28 08.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more