İstanbul’da park tartışması can aldı

İstanbul Bağcılar’da 57 yaşındaki Hüseyin Gerçek, bir oto galerici tarafından vurularak öldürüldü. Olayın park meselesi yüzünden çıktığı öğrenildi. Kayıplara karışan cinayet zanlısı galerici her yerde aranıyor.

İstanbul’da park tartışması can aldı

Bağcılar Yüzyıl Mahallesi'nde iki yıl önce cinayetle sonuçlanan park kavgasına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz hafta kendi aracıyla evinin sokağına gelen 57 yaşındaki Hüseyin Gerçek aracını park etmek istedi. Ancak sokakta bir oto galeriye ait araçlar park halinde olduğu için yer bulamadı. Aracını başka bir sokağa park eden Gerçek, durumu oto galeri sahibine anlatınca aralarında tartışma çıktı.

Tartışmanın alevlenmesi üzerine galeri sahibi yanındaki silahla Hüseyin Gerçek'e ateş etti. Hüseyin Gerçek kanlar içinde yere yığılırken, şüpheli ise olay yerinden uzaklaştı.

Çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırılan Hüseyin Gerçek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında çevredeki vatandaşların bilgisine başvuran ekipler, kaçan galeri sahibini yakalamak için çalışma başlattı.