Sözcü Plus Giriş

Eminönü’ndeki tarihi balıkçıdaki palalı saldırıda dikkat çeken detay

İstanbul’un sembol mekanlardan biri olan Eminönü’ndeki tarihi balıkçıda, eşleriyle birlikte oturan 3 kardeşle bir çalışan arasındaki küçük münakaşa diğer çalışan ve yakınlarının katıldığı kavgaya dönüşmüştü. Kavgada müşteri Abdullah A. başından palayla yaralanmış ve 21 dikiş atılmıştı. Söz konusu mekanda benzeri olayların daha önce de yaşandığı ortaya çıktı. Tarihi Eminönü Balıkçısı’nın sahibi 3 yıl önce eski bir çalışanı tarafından öldürülmüştü. Yine Kalyata-i Barbaros’un 5 ortağından birisi olan Fethullah Durmuşoğlu, ortakları tarafından tekneye alınmadığını belirterek, hissesine düşen pay için icraya başvurmuştu. Yaralama ve cinayet haberlerine sık sık konu olan tarihi balıkçılarla ilgili olarak, ‘Denetimler yetersiz mi?’ sorusu akıllara geldi.

Sozcu.com.tr
13:06 -
Eminönü’ndeki tarihi balıkçıdaki palalı saldırıda dikkat çeken detay

İstanbul Eminönü'nde, tarihi balıkçıda eşleriyle birlikte oturan 3 kardeşe, balıkçıda palayla saldırı iddiası sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. İddiaya göre, bir çalışanla yaşanan küçük münakaşa diğer çalışan ve yakınlarının katılmasıyla palanın da kullanıldığı kavgaya dönüşmüştü. Olayda Abdullah A. palayla başından yaralanmış ve başına 21 dikiş atılmıştı. Olayda gözaltına alınan ve serbest bırakılan 8 kişi hakkında yeniden gözaltı kararı çıkartılmıştı.

DAHA ÖNCE BENZER OLAYLAR DA YAŞANMIŞ

Eminönü'ndeki balık-ekmek satan teknelerin bulunduğu mekanlarda geçmişte cinayet ve yaralama olaylarını akıllara getirdi.
21 Ekim 2016'da Tarihi Eminönü Balıkçısı sahibi Selahattin Yıldırım, eski bir çalışanın kendisinden iş ve para istemesini kabul etmemiş, aynı gün eski çalışanı tarafından öldürülmüştü.

“HİSSE SAHİBİNİ ORTAKLAR TEKNEYE SOKMAMIŞ”

25 Şubat 2018'deki olayda ise Kalyata-i Barbaros'un 5 ortağından ikisi hisse kavgasına tutuşmuş, kavganın büyümesi üzerine tekneye iki gün işletme yasağı getirilmişti. Teknenin ortaklarından Arif İlke'nin ödeme yapmadığı ve 5 ortağın bulunduğu işletmeyi tek başına zapt ettiği iddia edilmişti.

İLGİLİ HABERTarihi Eminönü Balıkçısı'nda müşterilere palalı saldırıda flaş gelişmeTarihi Eminönü Balıkçısı'nda müşterilere palalı saldırıda flaş gelişme

BALIK EKMEK YİYEN AİLEYE PALALI SALDIRI

Yaşanan son olayda ise geçtiğimiz Pazar günü Tarihi Eminönü Balıkçısı’nda yaşandı. Söz konusu mekana giden Ali A., Abdullah A. ve Muhammet A. isimli üç kardeş eşleri Esra A. ve Zeynep A. ile birlikte yemek siparişi verdi. Garsonların Zeynep A.’yı ve Esra A.’yı rahatsız ederek servis yapması üzerine 3 kardeş, garsonlara uyarıda bulundu. Bunun üzerine taraflar üzerinde başlayan sözlü tartışma yerini diğer personellerin de katıldığı arbedeye bıraktı. Garsonlar tarafından darp edilen kardeşlerden birisi başından pala ile yaralandı. Yaralanan Abdullah A.'ya 21 dikiş atılmıştı.

ALANDA GÜVENLİK SORUNU MU VAR?

Yaşanan bu olay sosyal medyada infiale neden olmuş, söz konusu yerlerde yeterli denetimin ve emniyet tedbirlerinin olmadığı iddia edilmişti. Hatta teknelerin bulunduğu alanı gösteren Mobese kameralarının bozuk olduğu iddiası da dillendirilmişti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olaya ilişkin açıklama yapmış, yaklaşık 5-6 dakika içinde olay yerine polislerin gelerek tarafları ayırdığını bildirmişti.

Son güncelleme: android-time 16:06 09.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more