İstanbul’daki oy nöbetinde plaket töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına AKP’nin itirazı nedeniyle 10 gündür CHP’lilerin sürdürdüğü sayım nöbetinde ilginç manzaralar da yaşanıyor. ‘Sayım nöbetçilerinden’ avukat Yalçın Tura, İstanbul Barosu’nun meslekte 25. yılını dolduran avukatlara verdiği plaketi, törene katılamadığı için oy torbalarının başında aldı.

İstanbul’daki oy nöbetinde plaket töreni

İstanbul Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü ve İstanbul Barosu'nun 141. kuruluş yıldönümü nedeniyle hafta sonu mesleklerinde 25-30-35'inci yılını dolduran avukatlara plaket verdi. Ancak 10 gündür süren sayım nöbeti nedeniyle birçok avukat törene katılamadı. O avukatlardan biri de Pendik İlçe Seçim Kurulu'nda görevli olan avukat Yalçın Tura idi. Tura'nın törene katılamaması nedeniyle İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Elçi ve İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkanı Onur Eyüboğlu, seçim sandıklarının bulunduğu Pendik Kaynarca'daki spor salonuna giderek meslekte 25. yılını dolduran Yalçın Tura'ya plaketini sundu.

“DUYDUĞUM HEYECANI ANLATAMAM OLANAKSIZDIR”

Avukat Yalçın Tura “Avukatlık mesleğinde 25 yılını dolduranlara hafta sonunda plaketleri verilecekti, biz de çocuklarımla ve eşimle birlikte bu törene katılmak için hazırlanmıştık. Ancak Pendik ilçe Seçim Kurulu’nda görevli olmam nedeniyle törene katılamadım. İstanbul Barosu’nun nazik yönetimi, Kaynarca’daki spor salonuna kadar gelerek plaketimi burada verdiler. Bu nedenle baronun bu davranışı, 25 yıl öğretmenlikten sonra 25 yıl da avukatlıkta geçen yılların sağlıklı bir şekilde bugüne kadar gelmesi, İstanbul gibi dünya şehrini çağdaş bir yönetime hazırlamanın heyecanı ve sevinci mutluluğuma mutluk katmış ve özellikle görevimi yapmanın, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kişi olarak yaşamanın verdiği onurla, duyduğum heyecanı anlatamam olanaksızdır” sözleri ile duygularını dile getirdi.

Büyükçekmece'de 'sahte seçmen' incelemesi sürüyor İlginizi Çekebilir Büyükçekmece'de 'sahte seçmen' incelemesi sürüyor