Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti’den istifa edip AKP’ye geçtiler

İYİ Parti'den istifa eden Nusaybin ilçe yönetimi AKP'ye geçti. Eski İYİ Parti İlçe Başkanı Murat Turan ve arkadaşlarının AKP saflarında siyasete devam edeceğini dile getiren AKP İl Başkanı Faruk Kılıç, partisinin Nusaybin'de güçlendiğini belirtti.

18:02 -
İYİ Parti’den istifa edip AKP’ye geçtiler

Nusaybin’de İYİ Parti’den geçen hafta istifa eden İlçe Başkanı Murat Turan ile yönetim kurulu üyeleri, parti binasında düzenlenen törenle AKP’ye katıldı. AKP Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, yaptığı konuşmada, geçen hafta Saadet Partisi Derik ilçe yönetiminin de istifa ederek, AKP’ye geçtiğini söyledi.

İLGİLİ HABERSon dakika haberleri | Muharrem İnce'den Binali Yıldırım'a: Meclis Başkanlığı'ndan istifa et!Son dakika haberleri | Muharrem İnce'den Binali Yıldırım'a: Meclis Başkanlığı'ndan istifa et!

Eski İYİ Parti İlçe Başkanı Murat Turan ve arkadaşlarının AKP saflarında siyasete devam edeceğini dile getiren Kılıç, AKP’nin Nusaybin’de güçlendiğini belirtti. Nusaybin’in PKK’lı teröristlerin saldırılarından büyük zarar gördüğünü vurgulayan Kılıç, ilçeyi modern bir şehir haline getirebilmek için yaklaşık 1,5 milyar lira yatırım yapıldığını kaydetti. Murat Turan ise ilçe yönetiminin tamamının İYİ Parti’den istifa ettiğini söyledi.

İLGİLİ HABERAKP'de istifa şoku!AKP'de istifa şoku!

Ülke olarak tarihi bir süreçten geçildiğine işaret eden Turan, “Milletimizin geleceğinin teminat altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde siyasiler de üzerine düşeni yapıp toplumu aydınlatmalıyız. Bölge ve ülke şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda İYİ Parti’nin, HDP’nin ve CHP’nin bu millete fayda sağlamayacağına kanaat getirerek mensubu bulunduğumuz İYİ Parti’den istifa ettik ve sizin huzurunuzda AK Parti’ye katılımımız gerçekleştiriyoruz” dedi.

Daha sonra Başkan Kılıç, İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman, AKP’ye geçenlere rozetlerini taktı. AA

Son güncelleme: android-time 18:55 02.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more