İzmir’de fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, vapur seferleri iptal edildi

İzmir'de, akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, binaların çatıları uçtu, bir minarenin ise külah bölümü yıkıldı. İzmir Körfezi'ndeki vapur seferleri de geçici olarak iptal edildi.

İzmir’de öğleden sonra başlayan şiddetli rüzgar, saat 18.00’den itibaren etkisini artırarak fırtınaya dönüştü. Fırtına İzmir kent merkezinde çeşitli ilçelerde ve semtlerde bazı ağaçların, sokak ve caddelere devrilmesine, binaların çatılarının uçmasına, Karabağlar’da Cennetçeşme semtindeki bir caminin minaresinin ise külah bölümünün devrilmesine neden oldu. Devrilen ağaçlar ile uçan çatılar özellikle araçlara zarar verdi.

İZMİR'DE, METEOROLOJİ'NİN UYARILARININ ARDINDAN FIRTINA KENTTE ETKİLİ OLMAYA BAŞLARKEN, KENTTE ÇOK SAYIDA AĞAÇ DEVRİLDİ, İŞ YERLERİ VE EVLERİN ÇATISI UÇTU. BÖLGEDE FIRTINA SAATE 90 KİLOMETRE HIZLA ETKİLİ OLUYOR. FOTO:İHA

İZMİR’DE, METEOROLOJİ’NİN UYARILARININ ARDINDAN FIRTINA KENTTE ETKİLİ OLMAYA BAŞLARKEN, KENTTE ÇOK SAYIDA AĞAÇ DEVRİLDİ, İŞ YERLERİ VE EVLERİN ÇATISI UÇTU. BÖLGEDE FIRTINA SAATE 90 KİLOMETRE HIZLA ETKİLİ OLUYOR. FOTO:İHA

 

Türkiye'de iklim değişti! Hortumlara hazırlık olun... | Son dakika haberleri İlginizi Çekebilir Türkiye'de iklim değişti! Hortumlara hazırlık olun... | Son dakika haberleri

 

VAPUR SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımı hizmeti veren kuruluşu İZDENİZ’den yapılan açıklamada, bugün saat 18.15 itibariyle olumsuz hava ve deniz koşulları sebebiyle arabalı vapur seferleri dahil tüm seferlerin geçici süre iptal edildiği duyuruldu.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

BALÇOVA’DA AĞAÇ, SEYİR HALİNDEKİ ARAÇLARIN ÜZERİNE DEVRİLDİ

İzmir’in Balçova ilçesi İnciraltı bölgesinde, saat 18.00 sıralarında bir ağaç yola devrildi. Bu sırada seyir halinde olan 3 araç da, devrilen ağacın altında kaldı.

Antalya'da yaşanan felaket pazar fiyatlarına yansır mı? İlginizi Çekebilir Antalya'da yaşanan felaket pazar fiyatlarına yansır mı?

Araçlarda bulunanlar olaydan yara almadan kurtuldu. Araç sahiplerinden Emrah Dilenç (31), “Ağaç devrildi. Bir anda fren yaptım ama aracın üstüne devrildi” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Kendisine bir zarar gelmediğine şükrettiğini söyledi. Araçta eşi ve çocuklarının bulunduğunu söyleyen sürücülerden Süleyman Alper ise, “Eşim ve çocuklarımla birlikte Konak yönüne gidiyorduk. Arabayla giderken birden ağaç devrildi. Ağacın devrildiğini görünce frene bastım. Allah’a şükür durabildim. Çok şükür kimseye bir şey olmadı” diye konuştu.

Kasırga sonrası bir tropikal şehir değil, Antalya! İlginizi Çekebilir Kasırga sonrası bir tropikal şehir değil, Antalya!

Yaşanan olayın ardından yol tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı. Fırtınanın saatteki hızı ise zaman zaman 76 kilometreye kadar çıktı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

FIRTINA HIZI GÜNEY EGE’DE 100 KİLOMETREYİ BULACAK

İzmir Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları fırtınaya karşı uyardı. Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz’de güney yönlerden rüzgarın saatteki hızının 60 ila 90 kilometreye kadar çıkacağı belirtildi. Güney Ege’de ise kuvvetli fırtınanın saatteki hızı 100 kilometreyi bulacağı belirtildi. Fırtınanın, yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklendiği ifade edildi. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

KARŞIYAKA İLÇESİNDE, DENİZ KARAYLA BİRLEŞİP SU SEVİYESİ YÜKSELİNCE, TRAMVAY SULAR İÇERİSİNDE HAREKET ETTİ VE YUNUSLAR-ALAYBEY ARASI TRAMVAY SEFERLERİ DURDURULDU. FOTO:İHA

KARŞIYAKA İLÇESİNDE, DENİZ KARAYLA BİRLEŞİP SU SEVİYESİ YÜKSELİNCE, TRAMVAY SULAR İÇERİSİNDE HAREKET ETTİ VE YUNUSLAR-ALAYBEY ARASI TRAMVAY SEFERLERİ DURDURULDU. FOTO:İHA

Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının ise güneybatılı akışlarla birlikte batı kesimlerini etkilediği ifade edildi. Toz taşınımının yarın akşam saatlerine kadar başta güneybatı kıyıları olmak üzere Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de yer yer etkili olacağı bildirildi.

Son dakika: Antalya'da hortum faciası! 2 ölü, 1 kayıp İlginizi Çekebilir Son dakika: Antalya'da hortum faciası! 2 ölü, 1 kayıp

Toz taşınımı sebebiyle, bu bölgelerde gerçekleşecek yağışların yer yer çamur şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

KARŞIYAKA’DA TRAMVAY SEFERLERİ AKSADI

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, fırtınanın etkisiyle deniz yükselmesi nedeniyle, tramvay seferleri aksadı. Deniz yükselmesi nedeniyle Yunuslar-Alaybey arasında sefer yapan tramvay, hizmete ara verdi. Tramvay hattında yolcular, ESHOT otobüsleri ile taşınıyor.

ÇEŞME DE OLUMSUZ ETKİLENDİ

İzmir’in Çeşme ilçesinde etkili olan yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Gök gürültülü sağanak yağmurun etkili olduğu ilçedeki bir derede taşkın meydana geldi. Ovacık Ovası’ndaki enginar tarlaları sular altında kaldı. Çeşme Çarşısı da sağanak yağmurdan etkilendi, çarşı yolu suyla doldu. Zemin kattaki bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.

DHA