Sözcü Plus Giriş

İzmir’de sağanak ve lodos hayatı felç etti

İzmir Karşıyaka’da, aşırı yağış ve lodos nedeniyle denize yakın sitelerdeki apartmanların otoparklarını su bastı, caddeler sular altında kaldı. Vatandaşlar aşırı yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

09:26 -

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde Mavişehir Mahallesi’nde, gece geç saatlerde başlayan aşırı sağanak yağış ve lodos nedeniyle denize yakın sitelerdeki apartmanların otoparkları ve caddelerini su bastı. Su baskınlarıyla birlikte en büyük zararı, dolgu alanlar üzerine yapılan lüks binalar aldı.

Yağmur suyu taşıma kanallarının tıkalı olması nedeniyle yarıya kadar suya batan araçlar, yollarda güçlükle ilerleyebildi. Foto: DHA

YAĞIŞ GÜN BOYU DEVAM EDECEK

Yağmur suyu taşıma kanallarının tıkalı olması nedeniyle yarıya kadar suya batan araçlar, yollarda güçlükle ilerleyebildi.Sabah iş yerlerine gitmek için kalkanlar, evlerinden çıkamadı. İtfaiye ve belediyeye ait araçlar, suları tahliye etmeye başladı.

İzmir’de sağanak ve lodos sonrası yollar göle döndü, binaların zemin katlarını su bastı. Foto: DHA

Araçların bir kısmı çekiciler tarafından çekildi. Cadde ve sokaklar da yağmur sularıyla doldu. Meteorolojiden alınan bilgiye göre İzmir’de yağmurun gün boyu etkili olması bekleniyor. (DHA)

Son güncelleme: 13:02 23.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more