Sözcü Plus Giriş

İzmir’de üzücü olay! Artık yürüyemeyecek

İzmir’in Menemen ilçesinde mahalle sakinleri tarafından bakılan sokak köpeği, omurgasına kürekle vurularak kırılması sonucu felç kaldı. Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER) üyeleri, 1,5 yaşındaki köpeğin röntgenini çektirip tedavi işlemlerini başlattı ancak veterinerler köpeğin tekrar yürüyebilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

20:54 -
İzmir’de üzücü olay! Artık yürüyemeyecek

İzmir'in Menemen ilçesinde bulunan Seyrek Mahallesi yakınlarında bölge sakinleri, baktıkları sokak köpeklerinden birinin omurgasının kırılmış olduğunu ve kafatasına darbe aldığını fark etti. Bunun üzerine Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER) ile iletişime geçen hayvanseverler, çekilen röntgenler sonucu 1,5 yaşındaki köpeğin omurgasına kürekle vurularak felç bırakıldığını öğrendi.

FOTO: DHA

Şiddet mağduru köpeğin tedavi edilmesi için mücadele eden HİPDER üyeleri, veterinerlerden ameliyatın çok pahalı olduğunu ve ameliyat gerçekleşmezse hayatına bu şekilde devam etmek zorunda kalabileceği bilgisini aldı. Sokakta felç bir halde yaşayamayacağını söyleyen dernek üyeleri, köpeğin sahiplendirilmesi için çağrıda bulundu.

Son birkaç gündür benzeri 5- 6 olayla karşılaştıklarını söyleyen HİPDER Başkanı Funda Bonomo, köpeğe gerekli tedavilerin uygulandığını fakat omurgasındaki sinirlerin tümünün ezildiğini, bu şekilde ancak sahiplenirse iyi bir hayatı olabileceğini belirterek, hayvanseverlere çağrıda bulundu.

Son güncelleme: 20:55 04.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more