Sözcü Plus Giriş

Jandarma subay alımı için ilan yayınladı! İşte subay alımı başvurusu ile ilgili detaylar

Jandarma Genel Kamutanlığı, muvazzaf ve sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne öğrenci alımı için ön başvuruları başlattı. Peki Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımı başvuruları nereden yapılacak? Subay alımı için başvuru şartları neler? İşte detaylar...

11:39 -
Jandarma subay alımı için ilan yayınladı! İşte subay alımı başvurusu ile ilgili detaylar

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na muvazzaf ve sözleşmeli subay alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 9-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Peki Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımı başvuruları nereden yapılacak? İşte subay alımı ile ilgili merak edilenler…

SUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARINA NASIL ULAŞILIR?

Alım yapılacak muvazzaf ve sözleşmeli branşları ile diğer şartlar www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ile “2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda yer alacak.

SUBAY ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Ön başvurular sadece “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Sisteme e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılabilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların listesi ile sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden ilan edilecek. Bugün başlayan başvurular, 29 Nisan günü saat 16:59'da sona erecek.

Son güncelleme: 14:07 09.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more