Jandarma uzman erbaş alımı 2019 ne zaman başlayacak? Uzman erbaş alımı için başvuru şartları neler?

Jandarma olmak isteyen adayların büyük bir istekle bekledikleri jandarma erbaş başvuru detayları merak ediliyor. Jandarma erbaş başvuruları için tarih verildi mi sorusunu soran adayar, hem başvuru tarihinin ne zaman başlayacağını hem de jandarma erbaş başvurusu yapmak için gereken şartları araştırıyor. İşte merak edilen ayrıntılar...

Jandarma uzman erbaş alımı 2019 ne zaman başlayacak? Uzman erbaş alımı için başvuru şartları neler?

Jandarma adayaları 2019’da jandarma uzman erbaş alımı için ne zaman başvuru yapacak? Jandarma olmak isteyenler bu soruyu büyük bir ilgiyle araştırıyor. TSK 2019 yılında Jandarma uzman erbaş alımı yapacağını duyurmasının ardından yüzbinlerce vatandaş jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir? Uzman erbaş alımı başvuru tarihleri ve başvuru nasıl yapılır?

JANDARMA UZMAN ERBAŞ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Jandarma uzman erbaş alımı olacağına dair bilgiler olsa da başvuru tarihlerine dair bir detay bulunmuyor. Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları başladığı takdirde detaylar haberimizde olacak.

Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alacak! TIKLA BAŞVUR

SÖZLEŞMELİ JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,- Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil)
01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]- Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen
Tablo-2’deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.
Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (08 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)
Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,
Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] – 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)
Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.
Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.Üç yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.
Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,- En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1’de BoyKilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)
Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.