İstanbul Kadıköy’de yangın: İki kişi öldü, dört kişi de yaralandı

İstanbul Kadıköy Fikirtepe'de meydana gelen yangında iki kişi hayatını kaybetti. Dört kişi de yaralandı.

Fikirtepe Mahallesi Özbey Caddesi’nde bulunan kentsel dönüşüm için boşaltılmış 3 katlı binada yangın çıktı. Saat 06.00 sıralarında çıkan yangın çevredeki 3 farklı binaya da sıçradı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangına müdahale eden ekipler çevredeki binalarda mahsur kalan vatandaşları da merdiven ile kurtardı.

Fikirtepe’deki yangın anı vatandaşlar tarafından böyle kaydedildi.

Dumandan etkilenen 4 vatandaş olay yerinde bekletilen ambulanslarda ayakta tedavi edildi. Yangın sırasında alevlerden kurtulamayan 2 kişi ise hayatını kaybetti. Yangın yaklaşık 1 buçuk saatlik çalışma sonucunda söndürülürken, itfaiyenin soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının başladığı boş binanın kağıt toplayıcılar tarafından depo olarak kullandığı öne sürüldü.

Yangında 2 kişi hayatını kaybetti 4 kişi de yaralandı

Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan ile Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Yangınla ilgili açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı 2 kişinin hayatını kaybettiğini yangında 4 binanın yandığı söyledi.

Odabaşı, “Yangın sonucu vefat eden yurttaşlarımız var. Yangının neden çıktığı itfaiye tarafından araştırılıyor. Sayın savcı bey de burada. olay yeri inceleme ekipleri çalışma yapıyor. Sabaha doğru uyurken oluyor olay. Üzücü bir durum iki tane yurttaşımız hayatını kaybetti. Birisi hastanede birisi olay yerinde” dedi.

4 binanın yandığı yangın 1 buçuk saatte kontrol altına alındı.

FİKİRTEPE’DEKİ YANGINDA ÖLENLERİN CENAZELERİ ADLİ TIP’A GÖNDERİLDİ

Yangında hayatını kaybeden 2 kişinin kimlikleri belli oldu. Yangın sırasında evde hayatını kaybeden kişinin Hüseyin Yiğit (55) olduğu öğrenildi. Yangın sırasında çatıdan aşağı atladıktan sonra ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden kişinin ise Kemal Gültürk (56) olduğu bildirildi. Cenazeler Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KÖPEĞİ UYANDIRMIŞ

Yanan binanın yanındaki 5 katlı binanın son katında oturan Mesut Bildik o sırada dumanla dolan evlerinde uyduğunu, köpeğinin havlamasına uyandığını belirterek, “Paşa sağ olsun saat 06.00 gibi havladı. Biz de sese kalktık. Yoğun bir duman vardı evin içinde. Camdan dışarı baktım ne oluyor diye. Kemal abi vardı komşumuz, yanıyoruz diye sesini duydum. Ondan sonra kendini aşağı attı, yere düştü. Zaten iki kişi kalıyorlardı evde. Hüseyin abi vardı içeride bildiğimiz iki kişi” dedi.

 İSTANBUL,(DHA/İHA)