Sözcü Plus Giriş

Kamyonette havasız kalan dana sokak ortasında kesildi

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Güzelyurt mahallesinde sıcak havada kapalı kasa kamyonet ile getirilmeye çalışılan 5 kurbanlık danadan birisi ölmek üzereyken sahipleri tarafından cadde ortasında kesildi. Geri kalan 2 hayvan pazara götürülürken, ikisinin ise yerde can çekişmesi kamera tarafından görüntülendi.

00:27 -

Olay, Güzelyurt Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre sahipleri 5 adet büyükbaş kurbanlık İkitelli'den saatlerce kapalı kasa kamyonet içerisinde taşındı. Hayvanlar kapalı kasa içerisinde havasız kaldı. Sahibi tarafından durum fark edilerek kamyonetin kasası açıldı. Birisi ölmek üzere olan hayvan telef olmasın diye olay yerinde kesildi. Diğer 2 hayvan ise başka bir araç ile hayvan pazarına götürüldüğü öğrenildi.

İHA

Yaşanan anları anlatan bir vatandaş, “Hayvanları kapalı kasa arabaların içerisine koymuş. Hayvanlar havasızlıktan boğulmuş. Bir tanesi can çekişiyordu. Bir tanesini kestiler diğer ikisini götürdüler” dedi.

İHA

Olay anını anlatan bir diğer vatandaş ise araca 5 hayvanı koyup taşındığını ifade ederek, ” Hayvanlar havasız kaldı. Son hali ortada hayvanların bir tanesini kestiler. Diğer ikisi can çekişiyor şu anda” diye konuştu. Öte yandan ilçe belediye ekipleri can çekişen 2 hayvanı ise sulayarak kendisine getirmeye çalıştı. İHA

Son güncelleme: android-time 08:40 11.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more