Sözcü Plus Giriş

Regaip Kandili mesajları: 2019 Regaib Kandili için güzel sözler…

Regaip Kandili öncesinde sevdiklerini mesajları ile hatırlamak ve kandilini kutlamak isteyen vatandaşlar Regaib Kandili mesajları ve güzel sözleri araştırıyor. Müminlerin en önemli günlerinden biri olan Regaip Kandili geldi. Birçok kişi kandil gününü ibadetlerle geçiriyor ve çevresindeki inanların kandilini kutlamak için kandil mesajlarını haberimizin içerisinde bulabilirsiniz. İşte en anlamlı kandil mesajları 2019...

15:13 -
Regaip Kandili mesajları: 2019 Regaib Kandili için güzel sözler…

İslam alemi her kandil günü olduğu gibi Regaip Kandilinde de sevdiklerinin bu gününü mesajlarla kutluyor. Regâib, Arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. Regaip Kandili mesajları ile eş, dost ve akrabalarınızı mutlu edin. İşte günün anlam ve önemine yönelik en güzel kandil mesajları…

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

Ey Rabbim Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Hayırlı Kandiller!

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaib Kandilimiz Mübarek olsun!

Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yinede mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.

kandil-1_1_1_1521562137

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur.

Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. Mutlu kandiller…

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

Son güncelleme: 20:09 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more