Sözcü Plus Giriş

Karagümrük Çetesi’ne operasyon

İstanbul'da polis ekipleri 'Karagümrük Çetesi' olarak bilinen suç örgütüne yönelik 2 ayrı operasyon düzenledi. Cezaevindeki şebeke elebaşı Nurettin Ergin’in oğlu ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli yakalandı.

Habip ATAM
11:54 -
Karagümrük Çetesi’ne operasyon

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polis ekipleri, çete mağduru 5 şüphelinin şikayeti üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmalarda, 2 farklı yapıyla ilgili ayrı dosyalar hazırlandı. Her iki gurubun başında da cezaevindeni suç örgütü elebaşı Nurettin Ergin'in yakınları olduğu öne sürüldü. Karagümrük Çetesi elebaşı Nurettin Ergin'in kendisiyle aynı ismi taşıyan oğlunun bir grupta, kardeşinin ise diğer grupta olduğu belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla, teknik ve fiziki takip çalışması başlatıldı. Araştırmalarda 2 grupla ilgili toplam 11 şüpheli tespit edildi. Çalışmaların ardından operasyon kararı verildi. Karagümrük Çetesi olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen baskında, Nurettin Ergin'in oğlu ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli de gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Son güncelleme: 12:44 09.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more