Sözcü Plus Giriş

Kartal’da çökme riski olan “Nuri Bey Apartmanı” tahliye edildi

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın çevresinde riskli yapı olarak tespit edilen Nuri Bey Apartmanı'nın tahliyesi gerçekleştirildi

12:43 -

Orhantepe Mahallesi Sema Sokak’ta 6 Şubat günü çöken ve 21 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı Yeşilyurt Apartmanı’nın çevresinde riskli yapı olduğu tespit edilerek hakkında tahliye ve yıkım kararı verilen apartmanlarda çalışmalar sürüyor. Yıkımı dün tamamlanan Yunus Apartmanı’nın ardından bu sabah yine Sema Sokak üzerinde bulunan Nuri Bey Apartmanı’ndaki vatandaşlar evlerini nakliye vinci yardımıyla tahliye etmeye başladı. Tüm dairelerin tahliyesinin ardından binanın yıkımına başlanacak.

Yıkılma tehlikesi buluna binadan eşyalar vinç yardımı ile çıkarıldı. Foto: DHA

“CANA GELMESİN, MALA GELSİN”

Oturduğu daireyi boşaltanlardan biri olan Yaşar Ayaz, “Bizden biri şikayetçi oldu. Direk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştük. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldiler ve incelediler. Bunların sonucunda oturulamaz kararı verdiler. Bizim için de iyi oldu, sağlığımız açısından da iyi. Cana gelmesin mala gelsin. Sağolsun devlet de bu anlamda yardımcı oluyor. Dairelerimizi tahliye ediyoruz. Diğer komşularımız da yavaş yavaş tahliye edecek” dedi.

Eşyaların boşaltılmasının ardından bina yıkılacak. Foto DHA

“DEVLETİMİZ YARDIM YAPACAK”

Ayaz, “Bütün eşyalarımızı alabiliyoruz. Alamayanlar vardı biliyorsunuz. Bize müsaade ettiler ve eşyalarımızı alabildik. Saate böldüler daireleri 3’er saat arayla boşaltıyoruz. Devletimiz yardım da yapacak sağolsunlar. Yardım yaptılar zaten, daha da yapacaklar. Bize taşınma parası ve aylık bin 500 lira kira yardımı yapacaklar. Bize eşya yardımı olmayacak, çünkü eşyalarımızı alıyoruz.

Kartal’da çökme tehlikesi bulunan Nuribey apartmanı da boşaltıldı. Foto: DHA

İSTANBUL, (DHA) 

Son güncelleme: android-time 14:01 14.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more