Sözcü Plus Giriş

Kaymakam o çocuklar için bir iki gün içinde yazılı açıklama yapacak

Van'da okullarına devam edemeyen üç yüz öğrencinin mağduriyeti masaya yatırıldı. Sozcu.com.tr'nin ulaştığı Van Başkale Kaymakamlığı 'bir iki gün içinde' yazılı açıklama yaparak çocukların gelecekleri ile ilgili bu çok önemli bir duruma netlik kazandıracak.

Sozcu.com.tr
12:52 -

Van’da yaklaşık üç yüz öğrencinin taşımalı eğitime son verilmesi nedeniyle okullarına devam edememesi ve çocukların eğitimden uzak kalması üzerine Sozcu.com.tr olarak çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmesi için Van Başkale’de önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü aradık.

İlçe Milli Eğitim Müdürü ve yetkililerin katılımıyla Kaymakamlık’ta konuyla ilgili bir toplantı yapılacağını öğrendik. Ardından Başkale Kaymakamlığı’na ulaştık. Sağ olsunlar kendileri çocukların mağduriyetiyle ilgili bizi kısaca bilgilendireceklerini söylediler kısa sürede iletişim kanallarını açtılar ancak Kaymakam Asım Solak’a direkt olarak ulaşamadık. Bir kaç saat sonra Başkale Kaymakamı Solak duyarlılık gösterdi ve koruması aracılığıyla bir açıklama yapacaklarının bilgisini gönderdi.

Van Başkale Kaymakamı Asım Solak, ilçede çok sevilen simaların başında yer alırken özellikle okullara yardım ve destek konusunda çalışmaları ile biliniyor.

KAYMAKAMIN KORUMASINDAN YANIT

Sözcü.com.tr olarak amacımız okula gidemeyen çocuklarımızın bir an önce okullarına kavuşmasıydı. Devletin kısa sürede olaya çözüm bulacağına bildiğimiz için kaymakamın yanıtını merakla beklediğimiz dakikalarda, kaymakamın basın yayın kuruluşlarıyla iletişimi açısından tarihe geçecek bir gelişme yaşandı ve ‘kaymakamın koruması’ yazılı açıklamanın birkaç gün içinde yapılacağını Sozcu.com.tr’ye iletti.

İLGİLİ HABER'Bizim batıdaki çocuklardan ne farkımız var''Bizim batıdaki çocuklardan ne farkımız var'
Son güncelleme: android-time 14:55 07.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more