Sözcü Plus Giriş

Kayseri’de okullar tatil mi? İşte Kayseri hava durumu…

Alınan son hava durumu raporuna göre Kayseri'de geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı devam edecek. Öğrenciler de okullar tatil mi merak ediyor. Kayseri'nin bir ilçesinden kar tatili haberi geldi.

07:56 -
Kayseri’de okullar tatil mi? İşte Kayseri hava durumu…

Yurdun birçok farklı bölgesini etkisi altına alan kar yağışı Kayseri’yi de etkiledi, yağışlar sebebiyle okullar tatil olacak mı merak ediliyor. Kayseri’nin Sarız ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın okulların tatil edildiği bildirildi. Diğer ilçeler için ise henüz bir kar tatili açıklaması yapılmadı.

SARIZ’DA OKULLAR TATİL

Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği kaydedildi.

KAYSERİ'DE HAVA DURUMU

Bölge genelinin çok bulutlu, Kayseri, Sivas, Yozgat ve Nevşehir çevrelerinin aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebiyle yağışların yer yer tipi şeklinde görüleceği bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yarın (Perşembe) erken saatlerden itibaren Kayseri, Nevşehir ve Sivas çevrelerinde kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; yarın (Perşembe) erken saatlerden itibaren Kayseri, Nevşehir ve Sivas çevrelerinde kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinde yaşanabilecek olumsuzluklara (tipi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Son güncelleme: 08:08 26.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more